خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

هاوکینگ فیزیک را به قرآن نزدیک کرد

 جناب آقای پرفسور هاوکینگ

با سلام و احترام

در تئوری اخیری که در باب چگونگی پیدایش جهان ارائه نمودید بویژه آغازو پایان جهان و موضوع تکنیکی و اینکه خالق کلیه جهان قوانین فیزیکی هستند خود را بیشتر به خدا نزدیک کرده‌اید. به این معنی که نظرات قرآن، کلمات مستند و دست اول خدا به عنوان پدید آورنده کائنات است، را تأیید نموده اید. طبق نظر قرآن افرادی که در چگونگی خلقت جهان تحقیق و فکرمیکنند و در واقع عبادت خدا را به جای می آورند و شما بدون آنکه خودتان بدانید عملا یک خداشناس هستید.

ادامه مطلب را بخوانید

 

 

جناب آقای پرفسور هاوکینگ

با سلام و احترام

در تئوری اخیری که درباب چگونگی پیدایش جهان ارائه نمودید بویژه آغاز وپایان جهان وموضوع تکنیکی و اینکه خالق کلیه جهان قوانین فیزیکی هستند خود را بیشتر به خدا نزدیک کرده‌اید. به این معنی که نظرات قرآن، کلمات مستند و دست اول خدا به عنوان پدید آورنده کائنات است، را تأیید نموده اید.

و طبق نظر قرآن افرادی که در چگونگی خلقت جهان تحقیق و فکر میکنند و در واقع عبادت خدا را به جای می آورند. و شما بدون آنکه خودتان بدانید عملا یک خداشناس هستید. علی رغم اینکه نقش خدا را در جهان انکار می کنید و قوانین فیزیک را پدید آورنده جهان می دانید. از آنجائیکه خدا در قرآن از قوانین فیزیکی و مسئولین و حاملان این قوانین جدا نمی باشد. بعبارتی دیگر شما خلقت جهان هستی را غیر مستقیم به خدا  ارتباط داده اید که من به عنوان فردی تحصیل کرده در زمینه شیمی و یکی از مسلمانان از این بابت بسیار خوشحالم و شما را کسی میدانم که خدا نعمت کشف حقایق پیدایش و پایان جهان را به شما عطا کرده است. شاید مطالب من برای شما عجیب به نظر آید. البته بسیاری از افراد هستند که  در اروپا و چه در کشورهای اسلامی که هنوز حقایق علمی قرآن را به دلیل هجوم تبلیغات سوء غرب و فراهم آوردن مسائل بد جلوه دادن اسلام از حدود سیصد سال قبل به منظور مبارزه منفی با اسلام و پوشاندن چهره واقعی قرآن و اسلام در غرب آغاز شده  هنوز درک نکرده اند .این مبارزه با اسلام در دنیای غرب همپنان ادامه دارد. تراشیدن گروه‌های مذهبی تکفیری وتند رو جدید در کشوهای اسلامی و ایجاد اختلاف فرقه ای و قومی به عنوان یک هدف در حال اجرا است و جائی که گروه‌های تکفیری با تفکرات تروریستی به اسم اسلام و قرآن مسیحیان و مسلمانان شیعه و سنی را به نام خدا به آسانی می کشند و تفکرات مردم فهیم و متمدن غرب را بدینوسیله با اصالت خدا و کلمات خدا در قرآن بیگانه کرده‌اند. شما تعریفی خا ص درباره خدا در ذهن خود دارید و من به شما حق میدهم که در ادبیات اروپا تعاریف غیرعلمی از خدا چنان پرده‌ای جلوی چشمان دانشمندان انداخته که تلاشی برای جست‌ وجو درباره دیدگاه اصیل خدا به عمل نمی آورند.

جهان دارای خالقی است و این خالق برای هدایت بشر پیامبران عظیم الشأنی چون حضرت ابراهیم(ع) حضرت موسی(ع) حضرت عیسی(ع) مریم مقدس (ع) و حضرت محمد (ص) فرستاده است و همه این پیامبران از یک خدا نازل شده‌اند و جهان را نیز یک خدا خلق کرده است. تنها سند به جا مانده و اصیل از کلمات خدا به شهادت تاریخ قرآن است.

قرآن کتابی علمی نیست، اخلاقی و راهنمای بشراست. منتهی درلابه لای صحبت های خالق کائنات مطالبی یافت می شود که مسلما باعث تعجب شما خواهد شد. چند مطلب از تعریف خدا به زبان خودش و چگونگی خلقت جهان را خلاصه وارمی نویسم.

چنانچه تمایل داشته باشید در مورد هر موضوع مستنداتی ارائه خواهم داد و بعد متوجه خواهید شد که این همان خدائی است که شما به دنبال آن هستید و رابطه تنگاتنگی با نظرات شما دارد و اینکه خدا دروجود شما هست و از رگ گردن به شما نزدیک تر است و شما هرچه فکر کنید و با او صحبت کنید میفهمد. سیستمی پیچیده ابداع کرده است که ارتباط خود و انسان را برقرار کرده است.

حال ابتدا، تعریف خدا در قرآن. در سوره توحید میفرماید خدا singular است. به عربی احد می گویند و خداوند احد است و احدیت یا Singularitat محدوده ای است که کیهان از آن ایجاد شد . یعنی همان محدوده ای که شما کشف کردید و به نام محدوده پلانک نامیده شده  است. درقرآن قوانین طبیعی دارای مسئولینی هستند که خدا به آن‌ها ملک یا ملائکه می گوید. به معنی اسباب انجام کار. در یک هزار و سیصد و نود سال قبل، بیاناتی از دانشمندان اسلامی است که هر قطره باران را یک ملک به زمین می آورد که همان جاذبه زمین است. و همه قوانین طبیعی مإموران ویژه ای هستند و تعداد آن‌ ها فوق العاده زیاد است.

دوم اینکه خدا صمد است. یعنی تو پر و بسیط یا خالص واز هیچ چیز دیگری تشکیل نشده. توپری از ذات خدا سرچشمه گرفته است بر خلاف اتم ها و پروتون ها بعبارتی ماده که تو خالی هستند. پس صفات ماده در خدا نیست

سوم خدا خصوصیتی مادی ندارد بسیط است ، نه می زاید ونه زاده می شود.

و چهارم خدا نور کائنات است و نور او انرژی خاصی است که فرمان‌ها و مدیریت خود را با آن که بالاترین انرژی است اعمال می کند. وسرعت فرماندهی او تا اقصی نقاط کائنات به یک چشم به هم زدن صورت می گیرد. سرعتی مافوق تصور که در تخیل علم فیزیک هم نمی گنجد.

خدا کیهان را از هیچ آفرید و ابداع کرد بدیع  السوات و الارض  یعنی از نور ذات خود  وسپس آنرا باز کرد ،فطرهن ،فاطرالسموات والارض ،و سپس کیهان را در شش دوره آفرید .کائنات که خدا خلق کرده است دائم در حال گسترش است. این نظریه قرآن است.این همان مدل استاندارد کیهان است.

جناب آقای پروفسور هاوکینگ، مطالب فوق در یک هزار و چهار صد  سال پیش در قرآن به آن اشارتی شده است و من یقین دارم که شما کوچکترین اطلاعاتی در این زمینه ندارید. یک فرد دانشمند فیزیک که اساس آن بر استدلال علمی بنا شده بدون تحقیق و تفحص در تعاریف خدا در ادیان الهی رای به کیهان خود به خود آفریده شده داده اید که اصولا غیرمنطقی است. درلا به لای کلام خدا مطالب  بسیار دیگری است که شما را به فکر فرو می برد. پس طبق نظریه قرآن کیهان از محدوده singularitat بعبارتی از احدیت ایجاد شد. آغاز جهان از خدا شروع شده و همه چیز از انسان تا ستارگان و تمامی شیءها مجددا به خدا برمیگردند. این درست همان نظریه جنابعالی است.

بر اساس گفته خدا ما همه اعم از انسانها و اشیائ و زمین و خورشید و کائنات از خدا شروع شده ایم و به خدا برمیگردیم. این کلمات را پیامبران دیگر خدا نظیر حضرت ابراهیم و حضرت عیسی وحضرت موسی هم بیان داشته اند. متاسفانه از آنجائیکه کلمات خدا با کلمات بشرمخلوط شده و اصالت و ظرافت خود را از دست داده و با بسیاری از نظرات شخصی  افراد و خرافات و تفکرات و برداشت های   بشری  ارائه شده و تعریفی دیگر از خدا و ساختار طبیعت ارائه می شود. خدا می فرماید زمانی که ما اراده کنیم و نفخ فی صور کنیم که همان Big Bang  دوم است. خورشید  و زمین وستارگان و همه مظاهر مادی در یک لحظه کوتاه به غبار و دودی تبدیل می شوند و همه به سرعت به سوی خدا می روند. بعبارتی به زینگولاریته بر میگردند . بر میگردند به حالت اول. حالت اول هم از خدا آغاز شد و کیهان به خدا برمیگردد.

زوجیت بعنوان هویتی که در ذات همه اشیاء از قبیل اتم ها و ملکول و اشیاء و غیره می باشد همه برچیده می شوند وهویت همه نفس ها یکی میشود والنفوس زوجت .همه مجددا به Singular می پیوندند. تمام این وقایع بسیار کوتاه و غافلگیرانه است.

پس جناب پروفسور، کائنات مرکزیتی دارد و مرکزیت جهان همان جائی است که آغاز جهان بوده است و جهان نیز از خدا آغاز شده است و جهان پایانی دارد و پایان جهان نیز برگشت به وضعیت قبلی آغاز جهان. پس جهان پایانی دارد. این را قران میگوید .

همان نظریه ای که  فرمودید اگر ایندو به وقوع بپیوند وجود خدا را اثبات می کند.

خلاصه مطالبی که عرض شد چنانچه تمایل داشته باشید تمامی آیات با شماره و به زبان عربی و محل آن جهت استحضار تقدیم می دارم تا به افراد وارد به زبان عربی و انگلیسی ارائه دهید. البته لازم به ذکر است بسیاری از دانشمندان اسلامی گذشته هرکدام با برداشت زمانی خود و تصورات ذهنی خود این آیات را تفسیر کرده اند. اما اگر با دید علم فیزیک  و بیرون از تصورات ذهنی به آیات سوره توحید نگاه کنیم  بسیاری از مطالب رابطه علم فیزیک و ماورائ طبیعت حل میشود .

مسائل پیش پا افتاده قومی و مذهبی باعث اختلافات خونی و تسویه حساب‌های ذهنی با هدایت استعمارگران که آن‌ها را ساخته و پرداخته اند و متأسفانه از قلب مقدسات اسلامی به بیرون رسوخ کرده و به صادرات قوم‌های تروریستی به نام اسلام به سایر کشورها مبادرت می کنند و سالانه انسان‌های بی گناه از مسیحی و مسلمان و سایر ادیان به بهانه همفکر نبودن به قتل می رسانند و غوغای اختلاف‌افکنی بر تمام کشورهای اسلامی توسط اینان سایه افکنده ومتاسفانه خواسته استعمار که کلام اصیل خدا در قرآن را در اروپا و جهان بپوشاند. جامه عمل بخود گرفته است .خداوند همه ما را از شر شیاطین وسوسه گر محافظت بفرماید با تشکر و آرزوی سلامتی و بقای عمر و خدمت بیشتر به بشریت.

                                             سید محمد تقوی اهرمی 25مارس 2014 –تهران                         

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

017398
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
403
843
4990
2999
16398
0
17398

Your IP: 18.206.13.28
Server Time: 2020-05-27 09:40:56
امارگیر سایت