خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فیزیک کوانتوم و قیامت در قرآن

 فیزیک کوانتوم و قیامت در قرآن

 نظریه تله پورتیشن یک نظریه علمی است. فیزیک دانان این نظریه را میدانند. اگر احیانا آشنا نیستند میتوانند به شبکه جهانی اینترنت مراجعه کنند، شناخته شده است و منابع فراوان در دسترس است. قبلا فیلم های تخیلی زیادی در این رابطه نمایش داده شده که چگونه انسان میتواند در یک مکان محو و درمکان دیگر (بدون عبور از فضای فیزیکی فی ما بین) فورا حاضرشود. این تئوری کم کم نظر فیزیکدانان را جلب کرد وواقعیت علمی به خود گرفت علم میگوید شدنی است ولی دانش علمی انسان فعلا توانائی ذخیره سازی اطلاعات مربوطه را ندارد. حال این اطلاعات چیست، این جا کمی بیشتر راجع به تله پور تیشن بحث کنیم تا به قیامت که رسیدیم با این روش آشنا شده باشیم.

 

 

نظریه تله پورتیشن در فیزیک

تله به معنی دور و پورتر به معنی حمل کردن یا آوردن است ودراصطلاح علمی انتقال یک جسم مادی از یک مکان به مکان دیگر بدون آنکه از فضای فیزیکی بین دو محل عبور کند  این روش کاملا به اطلاعات جسم انتقالی وابسته است. طرح موضوع تله پورتیشن ابتدا توسط یک نویسنده و روز نامه نگار آمریکائی بنام چارلز هایفورت در سال 1931 مطرح شد بعنوان غیب شدن یک پدیده و ظاهر شدن آن در جای دیگرکه بیشتر منظور وی انسان بوده است. نامبرده بعنوان یک نظر ماجراجویانه خبرنگاری مطرح کرد که  در آن زمان چیزی تخیلی علمی بشمار می آمد. به مرور زمان  دانشمندان فیزیک  آنرا  وارد مباحث علمی کردند و آزمایشاتی هم تحت عنوان تله پورتیشن انجام شد.

در سال 1997 تحت عنوان تله پورتیشن کوانتومی درآزمایشگاه  فیزیکی مورد بررسی  قرار گرفت. تا قبل از کشف نظریه کوانتومی این ایده یک نظر خرافی تلقی میشد. با کشف  فوتون و خاصیت دو گانگی موجی و ذره ای آن کاربرد تله پورتیشن در ذرات بنیادی به اثبات رسید. اخیرا بسیاری در گروه های فیزیک کوانتوم و ذرات بنیادی مشغول تحقیقات علمی روی آن هستند .برای انتقال یک جسم در قدم اول انتقال اطلاعات تمامی اجزا سازنده آن جسم در واحد کوانتومی از نظر وضعیت آن در فضا و در حوزه ساختار اصلی و مختصات دیگر مورد نیاز است و بعد انتقال این اطلاعات به مکان دوم یا محل ظهور جسم و سپس چیدن فوتون ها در محل دوم بعنوان  واحد کوانتومی یا کوچکترین جزئ  پایدار ذره کوانتومی ساختار جسم یا مثلا بدن انسان بر اساس آن اطلاعات که در اختیار قرار دارد. باین معنی که میبایستی اطلاعات هر ذره کوانتومی یا اتمی دقیقا  و بدون اشتباه در محل دوم و درست درجای خود قرار گیرد.


Frank Heile فیزیک دان و مهندس نرم افزارمیگوید تله پورتیشن کوانتومی به دلیل عدم دسترسی بشر به تمامی اطلاعات بدن یک انسان در جهان ما عملی نیست چرا .او محاسبه کرده است اگر برای هر اتم بدن انسان اطلاعاتی در حجم یک بایت در نظر بگیریم یک فرد 70 کیلوئی دارای حداقل سه برابر ده بتوان 27 اتم در بدن است که نیاز به ذخیره و انتقال ده به توان 27 بایت اطلاعات دارد (فرانک هایله). برای تصورمقداربزرگی این رقم ،حجم ذخیره اطلاعات تمامی کامپیوتر ودستگاه های ذخیره اطلاعات در جهان امروزه برابراست با ده بتوان 22بایت. بنابراین اطلاعات ساختاری تمامی اتم های بدن انسان برابر است با حدود ده هزار برابرحجم کلیه اطلاعات رد وبدل شده در جهان ،این اطلاعات فقط در بدن یک انسان است.

علم میگوید این کار عملی است ولی بشرفعلا توانائی انجام آنرا ندارد آنهم بدلیل کمبود امکانات. درمحل دوم باید فوتون ها آماده باشند و دستگاهی هم داشته باشیم تا اطلاعات بدن را به آن بدهیم تا فوتون ها درست روی آن چیده شوند. به محض اینکه فوتون ها چیده شدند بدن منتقل میشود البته فوتون ها باید کاملا دقیق سر جای خود قرار گیرند. البته نظریه پردازان این تئوری روح را در نظر نگرفتند اگر فاصله زمانی انتقال از یک محل به محل دیگر کمی تاخیر داشته باشد جسد مرده است چون روح در زمان بسیار کوتاهی میتواند دوری از جسد خود راتحمل کند و گرنه از بدن مفارقت میکند. نظر قرآن سامان دادن و مدیریت حیات بر عهده روح است.

داستان حضرت سلیمان ونظریه تله پورتیشن


این موضوع را از قرآن میگویم در داستان حضرت سلیمان زمانی که از اطرافیان خواست تخت ملکه بلقیس را که در فاصله مکانی بسیار دور بود در حضورش حاضر کنند آصف برخیا گفت من این کار را به حول قدرت خداوند که علمش را بمن داده انجام میدهم و در یک طرفه العین تخت او را حاضر میکنم و کرد. این واقعه نیز در چهار چوب تله پورتیشن انجام شده و خداوند متعال آنرا چنین و در قالب یک تمثیل مطرح کرده تا ما با این پدیده آشنا شویم. حضرت سلیمان باد راهم در تسخیر خود داشت و از آن برای نقل و انتقال خود از راه هوا در مسافت طولانی استفاده میکرد .احتمالا دارای تمدن بسیار پیشرفته ای بوده اند همانند ما که باد را در تسخیر خود گرفته ایم و صنعت هواپیمائی را راه انداخته ایم.

در تله پورتیشن علم کنونی مشکل دارد ولی خدا که خالق علم وعلم مطلق است مشکل ندارد. خداوند شیوه خاص خود را دارد. بشر برای ذخیره داده ها و بازیابی آن از دستگاه های پیچیده و سخت افزارهای مختلف با تکنولوژی و حجم بالای خاص خود استفاده میکند و خداوند هم از روش خود استفاده میکند که  ما میتوانیم در بدن خودمان آنرا مشاهده کنیم .

مثال کوتاهی درباره ذخیره سازی داده در کامپیوتر ساخت بشر و کامپیوتر ساخت خدا در بدن بیاوریم. در کامپیوتر ساخت بشر از روش صفر و یک استفاده میشود بنابراین سرعت و ظرفیت آن محدود است برای همین منظور به این نتیجه رسیده اند از کامپیوتر ساخت خدا کپی برداری کنند. البته از نظرقرآن هرآنچه بشر میسازد هم ساخت خدا است. خلاقیت هدیه خدا است که توسط روح در بدن انسان نهادینه شده است. خداوند متعال در بدن انسان از روش ذخیره سازی در ملکولهای DNA استفاده میکند که در درون یک ژن قرارگرفته اند. با جابجائی چهار ملکول اسید آمینه بنام های T، A، C، G و قرار گرفتن متفاوت این چهار اسید آمینه در ساختار ملکولی DNA ذخیره سازی داده ها انجام میشود. شبیه ذخیره داده روی هارد دیسک کامپیوتر بشری ولی سرعت انتقال داده ها فوق العاده بالاتراست. حجم ذخیره سازی مقدار DNA باندازه یک قطره اشک چشم مساوی است با قدرت ذخیره سازی قوی ترین ابر رایانه  جهان. قدرت محاسبه غیر قابل مقایسه است. حال با مقایسه ذخیره سازی ها متوجه قدرت ذخیره سازی در کتاب مبین الهی میشویم چه حجم عظیم از داده ها به آن متقل و رد و بدل میشود.

به آیه 3 سوره سبا توجه فرما ئید.

وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَأْتِينَا السَّاعَةُ قُلْ بَلَى وَرَبِّي لَتَأْتِيَنَّكُمْ عَالِمِ الْغَيْبِ لَا يَعْزُبُ عَنْهُ مِثْقَالُ ذَرَّةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ وَلَا أَصْغَرُ مِن ذَلِكَ وَلَا أَكْبَرُ إِلَّا فِي كِتَابٍ مُّبِينٍ - کافران گفتند:
"ما را قیامت نخواهد آمد بگو: آری، به پروردگارم آن دانای غیب سوگند که شما را در بر می گیرد به قدرذره ای یا  کوچک  تر از آن  و یا بزرگ تر از آن در آسمانها و زمین از خدا پنهان نیست  وهمه در کتاب مبین آمده است" 
کتاب مبین محل ذخیره داده های جهان خلقت در هارد دیسک دستگاه آفرینش است

اول رابطه قیامت و ذخیره سازی داده ها چیست چرا خداوند متعال موضوع  ذخیره سازی را بلافاصله بعد از قیامت آورده چه ارتباطی وجود دارد که خداوند اشاره کرده  و ذهن بشر را به آن سوق میدهد و دوم میفرماید تمامی جهان مادی از ذره بسیار کوچک تا بزرگتر از آن در کتاب مبین الهی ضبط است. مثقال ذره یعنی از ذره بسیار ریز تر بعبارتی از اتم ها و ریز تراز اتم ها که همان ذرات بنیادی باشد.


تصور کنید حجم ذخیره سازی داده ها نزد خداوند چقدرعظیم است. با این حساب خداوند متعال  قادر است در زمین قیامت داده ها را برای خلقت انسان بکار گیرد و از روش تله پورتیشن بطور مثال استفاده کند. فوتون ها را نیز از اشرقت الارض بنور ربها درقیامت تامین میکند.


وَأَشْرَقَتِ الْأَرْضُ بِنُورِ رَبِّهَا وَ وُضِعَ الْكِتَابُ وَجِيءَ بِالنَّبِيِّينَ وَالشُّهَدَاء وَقُضِيَ بَيْنَهُم بِالْحَقِّ وَهُمْ لَا يُظْلَمُونَ زمر 69.

وما غائبته فی السمائ والارض الا فی کتاب مبین .هیچ موجود پنهانی در آسمان و زمین (کیهان) نیست مگر اینکه در لوح محفوظ کتاب مبین ضبط است. زمین قیامت برای زنده شدن موجودات و انسان بنور ذات خداوند روشن میشود. نور ذات خداوند منبع بسیار غنی فوتون ها است همانند شروع خلقت کیهان و در محدوده پلانک و در زینگولاریته یا احدیت.


اکنون باید تصور کنیم داده ها چگونه انتقال داده میشوند.

وابستگی کوانتومی و نقش آن در قیامت


درهم تنیدگی کوانتومی چیست و نقش آن در قیامت چه میتواند باشد .این مسئله میتواند تنگاتنگ با نظریه جهان موازی درارتباط باشد. تمامی این موارد و رابطه این نظریه های علمی با قرآن از اینجانب است و صرفا یک نظریه است. البته با استناد با آیات قرآن مجید برای تحرک در اذهان و تعمق در معانی آیات. ابتدا مفهوم و روش این نظریه ها باید روشن شود تا  کاربرد ان در قیامت قابل درک شود.

وابستگی کوانتومی یا تنیدگی کوانتومی یک نظریه کوانتومی است، کمی پیچیده است سعی میشود در بیان مثالی فهم آن آسان تر شود. آگر ما دو ذره بنیادی ازیک جنس مثلا دو فوتون را در هم ادغام کنیم دو ذره میشود یک ذره و از نظر مختصات فیزیکی ما با یک هویت سر و کار داریم و دو ذره فوتون در این مجموعه دیگر دارای هویت فردی نیستند درهم تنیده شده اند. حال اگر مختصات فیزیکی یک ذره آن را در زمان تنیدگی بررسی کنیم آن ذره دیگر همین ویژگی ها را نشان میدهد. چرا که درهم تنیده شده اند یا به عبارتی بهم وابسته شده اند و دارای ویژگی واحد هستند. این اتفاق در ابداع کیهان یعنی در احدیت یا بقول علم در تکینگی رخ داده است. در ثانیه ده به توان منهای 43 بعد از مه بانک، تمامی ذرات بنیادی ازجمله فوتون ها درهم تنیده شده بودند و چهار قانون اصلی طبیعت هم  یک نفس واحد بودند. هنگامی که کیهان جمع میشود، دوباره همه در احدیت درهم تنیده میشوند .واذالنفوس زوجت میشوند .نفوس هویت واحدی خود را از دست میدهند و درهم ادغام میشوند یا جفت میشوند. اتم یک نفس است فوتون هم یک نفس است. همه کل شئی در پایان جهان مادی ابتدا به فوتون ها به عبارتی به انرژی و سپس به انرژی خالص یا نورعلی النورکه مربوط به ذات خداوند است به احدیت میپیوندند. دیگر اینچنین نفس ها وجود ندارند یکی میشوند. هویت مادی از بین میرود. انا لله وانا الیه راجعون .همه کل شئی ازجمله انسان از خدا نشات گرفتند و به خدا هم باز میگردند .


براین اساس  جهان مادی سیستم بسته است. چیزی که دانشمندان فیریک اختر شناسی به دنبال ان هستند. حالا اگر این دو ذره که باهم تنیده شده بودند یا به عبارتی با هم وابسته شدند را ازهم جدا کنیم  ویکی را به فاصله بسیار دور حتی در فاصله میلیارد سال نوری آنطرف تر بفرستیم. این وابستگی به یکدیگررا نشان میدهند. اگر تغییری در یکی اتفاق بیفتد در دیگری هم فورا  بدون در نظر گرفتن بعد مسافتی صورت میگیرد. مطلب عجیب و باورنکردنی است ولی باور کنید این را علم میگوید واخیرا ثابت شده .این تعربف کلی وابستگی کوانتومی است در دنیای کواتومی مسائل عجیبی وجود دارند که  در دنیای فیزیک مکانیک قابل فهم نیستند .


در سال 1925 که نظریه علمی کوانتومی ابراز شد. آلبرت اینشتن ایراداتی بر این نظریه گرفت و در محافل علم فیزیک این بحث تا ده سال ادامه داشت. اینشتن با دو همکار فیزیکدان خود به نام بوریس پودولسکی و نیتان روزن مقاله ای تحت نام "آیا توصیف واقعیت توسط مکانیک کوانتومی کامل است " را ارائه داد و سعی نمود تناقصات تئوری کوانتومی را بر ملا سازد. محافل علمی این مقاله را پارادوکس EPR نامیدند. اساس این مقاله بر این قرارداشت که  توصیف مکانیک کوانتومی از نظر واقعیت فیزیکی توسط توابع موج کامل نمی باشد .


اینشتن از کلمه وابستگی کوانتومی دراین مقاله استفاده نکرد. بحث بر سر تبادل اطلاعات خارج از قانون نسبیت خاص است که سرعت نور در آن محدودیت ایجاد میکرد. اروین شرودینگر دانشمند فیزیک کوا نتومی در مقاله ای از اینشتن ایراد گرفت و برای اولین بار از اصطلاح وابستگی کوانتومی استفاده کرد ومحدودیت ایجاد شده توسط سرعت نور را رد کرد. اینشتن هم در پاسخ این مقاله وابستگی کوانتومی را تآثیر از فاصله  شبه وار یا تخیلی نامید. موضوع بحث و تحقیق  برای فیزیک دانان جذاب شد. نقطه ضعف مقاله EPR تا سال 1964 آشکار نشد .


در سال 1964 جان استوارت بل ثابت کرد که یکی از فرضیات در مقاله مذکور یعنی اصل جایگزینی با نظریه کوانتومی در تضاد است. پس بر اساس نظریه  کوانتومی اگر دو سیستم یک بار با هم تنیده شوند یعنی خواص آنها با هم ادغام شود و بعد از هم جدا شوند بهم وابسته میشوند بطوریکه تغییر در یکی دیگری را هم تحت تاثیر قرار میدهد. پس از مطرح کردن کلمه وابستگی کوانتومی توسط شرودینگر بحث در مورد

لا مکانی بودن ذره غایب همزاد ذره حاضر که با نسبیت خاص اینشتن در تضاد است در گرفت .


در سال 1932 ریاضیدان برجسته بلغاری جان فون نوی مان اعلام کرد که از لامکانی پدیده کوانتومی به هیچ عنوان نمی تواند برای انتقال اطلاعات استفاده کردد چرا که نسبیت خاص میگوید ساختار بعدی فضا و زمان اجازه چنین کاری نمیدهد. ونوی مان بر این اساس آنرا رد کرد با توجه به ایرادات بیشماری که بر این نظریه گرفته شد گذشت زمان واقعیت آن را به اثبات رساند.

ریچارد فاین مان فیزیکدان برجسته و برنده جایزه نوبل فیزیک میگوید "فکر میکنم میتوان با قاطعیت ادعا کردد که هیچکس مکانیک کوانتومی را نمی فهمد ". دانشمندان تا چندی پیش فکر میکردند دورفرستی کوانتومی

( استفاده از تنید گی کوانتومی برای فرستادن و انتقال اطلاعات ) از نسبیت خاص که انتقال اطلاعات را محدود به سرعت نور میکند تخطی نمیکند ولی آزمایشات که اخیرا پرفسور هن سن و همکاران انجام دادند و موفق شدند یک فوتون را در فاصله زمانی صفر به سه متری همین فوتون انتقال دهند. بالاخره این نظریه جنبه علمی به خود گرفت .حال ما تا اندازه ای با تنیدگی کوانتومی آشنا شدیم .

اول به یک نکته اشاره شود. این پدیده در ابتدای آفرینش کیهان شکل گرفت، ماده که از یک هویت واحد درهم تنیده و از تکینگی سر در آورد یعنی از یک درهم تنیدگی ماده  و ضد آن تشکیل یافت و بعد در جهت مخالف از هم دور شدند . ماده کیهان کنونی را تشکیل داد و ضد ماده کجا رفت. این ذرات مادی بهم وابسته بودند اگر در کنار هم میبودند همدیگر را نابود میکردند. خداوند پس برای چه آنرا آفرید حتما حکمتی در کار بوده .

بحث جالبی که علم هنوز هم نتوانسته سر از آن درآورد. علم میگوید در لحظات اولیه پیدایش کیهان ماده و ضد ماده مساوی بودند همینکه حرارت به زیر درجه حرارت تثبیت الکترون، پوزیترون و نویترینوز رسید و ماده و ضد آن امکان حضور پیدا کردند فورا همدیگر را نابود کردند و قاعدتا میبایستی فقط کیهان از فوتون ها تشکیل شده باشد چون فوتون ها ضد نداشتند فوتون خودش و ضداش بدون اینکه یکدیگر را نابود کنند درهم تنیده هستند و این شاهکار خلقت کیهان است و دلیل خاص خود را دارد.

پس کیهان ما که از ماده تشکیل شده از کجا آمد. دانشمندان فیزیک میگویند احتمالا مقادیری ماده اضافه تر از ضد ماده در گوشه ای کیهان بوده ،میتوانیم به شوخی بگوئیم احتمالا خود را قایم کرده بود تا ماده و ضد ماده همدیگر را نابود کنند و بعد وارد صحنه شوند عجب استدلال علمی. ولی این منطقی علمی نیست و قرآن نیز آنرا قبول ندارد چرا شرح خواهیم داد.


اینجا علم تناقص آشکار دارد. ناخود آگاه میگوید مقداری ماده کنار گذاشته شده بود این یعنی چه. یعنی پیدایش کیهان بر اساس شعور بوده نه  تصادفی و یا احتمالات پرفسور واین برگ در کتاب سه  دقیقه  اول فصل چهارم مینویسد

"احتمالا کیهانیی داشته ایم از ماده خالص و کیهان دیگری از ضد ماده خالص و یا یک کیهان دو قسمت شده کیهان مادی و کیهان ضد مادی "


ضد ماده هر جا باشد براساس همین نظریه باید تمامی تغییر و تحولات ماده کنونی را در ذات خود انجام دهد (این نظریه اینجانب است تا کنون مطرح نشده). درست همان چیزی که از اول  قصد ورود  بآن را داشتم. این مطلب موضوع  قیامت را برای ما شفاف تر میکند . دربدوا پیدایش کیهان خداوند متعال یک جهان موازی با کیهان ایجاد کرد و ضد ذرات را در آن بکار گرفت و دقیقا مثل همین کیهان یا همزاد این کیهان را ایجاد کرد. وتمامی رفتار و کردار ماده  انرژی و حیات در کره زمین و به ویژه رفتار انسان ها  در آن جهان انعکاس دارد. وهر انسانی و هر شئی در آن جهان یک قرینه و یا همزاد دارد و در قیامت این همزاد ها یا  قرینه ها اعمال را نشان میدهند

در سوره ق آیات 23و27 اشاره ای به این مطلب دارد


وَقَالَ قَرِينُهُ هَذَا مَا لَدَيَّ عَتِيدٌ ﴿۲۳﴾ قرینه فرد میگوید این اعمال( یعنی اعمال خود من نوعی پیش من آماده است-ولی من نکرده ام همزاد من کرده)


قَالَ قَرِينُهُ رَبَّنَا مَا أَطْغَيْتُهُ وَلَكِن كَانَ فِي ضَلَالٍ بَعِيدٍ-همزاد آدمی میگوید خداوندا من او را به نا فرمانی  وا نداشتم او خود در گمراهی دور و درازی بود- مفسرین که از درک این ایه در مانده بودند قریته را شیطان تفسیر کرده اند

یعنی من نوعی او را باین کار وا نداشتم همزاد من این اعمال را انجام داد. قرینه در این آیه نمی تواند شیطان باشد. شیطان در دادگاه الهی راهی ندارد بعلاوه شیطان نمی گوید اعمال این شخص نزد من است. تمامی اعمال براساس این آیه در قرینه و یا همزاد آدمی منعکس است. خداوند متعال این مثل را برای بیان مفهوم بالا بیان داشته تا  ما در آن تعقل کنیم. چرا خداوند متعال از کلمه همزاد مثالی زده است. آیات دیگری نیز وجود دارند که موضوع را روشن تر میکند . علاقمندان میتوانند به مقاله جهان موازی از دید قران- نظریه جدید در همین سایت ملاحظه فرمائید –سید محمد تقوی اهرمی -سوم دی ماه 1393-ویرایش وباز بینی جدید اسفند 1395 آخرین ویرایش اسفند 1397

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

017372
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
377
843
4964
2999
16372
0
17372

Your IP: 18.206.13.28
Server Time: 2020-05-27 09:12:34
امارگیر سایت