خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مشارق و مغارب در کره زمین واقعیت عینی دارد

مشارق و مغارب در کره زمین واقعیت عینی دارد  

درقران کلمات مغرب و مشرق، مشارق و مغارب، مشرقین و مغربین هر کدام حکایت از یک پدیده علمی و حادثه ای بسیار جالب در کره زمین دارد که در 1400 سال قبل و تا یکی دو قرن اخیر هیچ کس از آن سر درنمی آورد و اخیرا کشف شده است. داستان ذوالقرنین در قرآن هم در ارتباط با این کلمات است و این پدیده را مو شکافی مینماید و هر کلمه مفهوم علمی خود را دارد. یک مشرق و یک مغرب ، دو مشرق و دو مغرب و مشرق ها و مغرب ها همه پدیده علمی هستند که در کره زمین وجود دارند، خداوند متعال انسان را دعوت به تفکر و تعقل در آنها میکند و کشف حقایق آنرا به انسان واگذار میکند تا ما انسان های قرن اخیر حقانیت علمی قران را درک کنیم .

 

متاسفانه عدم تفکر و تعقل در آیات قران که خداوند متعال بسیار تاکید فرموده را بکار نمیگیریم و فراموش میکنیم وهر کدام تاویلی از ظاهر آیات ارائه میدهیم که به جائی نمی رسیم و این کلمات را برخی مغرضین بی سواد آنرا حمل بر تناقضات درقرآن میدانند. ازآنجائیکه از گذشته تا کنون ما با یک مغرب و مشرق سرو کارداشته ایم و خداوند متعال قصد بازی کردن با کلمات را ندارد بلکه درقالب کلمات واقعیت ها ی علمی را برای اثبات حقانیت خود برای انسان بیان میفرماید که با علم روز مفهوم آن روشن میشود. حال به تک تک این کلمات و رابطه علمی آن می پردازیم. در کره زمین خورشید ازمشرق طلوع و در مغرب غروب میکند و این نتیجه حرکت وضعی زمین دور محور خود که عمود برمدار حرکت زمین بدورخورشید است و ما اکثرا این پدیده را به چشم میبینم و کلمات مشرق و مغرب هم ازاین حرکت نشات گرفته است و هر موقع به این کلمات بر میخوریم فورا اینها در ذهن ما خطور میکند. این مشرق و مغرب در محدوده خط استوای زمین است و حاصلخیز ترین نقاط زمین و اکثریت مردم جهان در این محدوده سکنی دارند و هر چه بسمت قطب شمال و قطب جنوب حرکت کنیم زمان شب و روز و اختلاف آنها بیشتر میشود خداوند در آیه 137 سوره اعراف میفرماید. قبلا به یک آیه اشاره کنم که مشارق و مغارب در آن ذکر شده که ارتباطی با خورشید ندارد.

وَأَوْرَثْنَا الْقَوْمَ الَّذِينَ كَانُواْ يُسْتَضْعَفُونَ مَشَارِقَ الأَرْضِ وَمَغَارِبَهَا الَّتِي بَارَكْنَا فِيهَا وَتَمَّتْ كَلِمَتُ رَبِّكَ الْحُسْنَى عَلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ بِمَا صَبَرُواْ وَدَمَّرْنَا مَا كَانَ يَصْنَعُ فِرْعَوْنُ وَقَوْمُهُ وَمَا كَانُواْ يَعْرِشُونَ- "آن قوم را كه مستضعف بودند، وارث مشرق‏ها و مغرب‏هاى سرزمينى ساختيم كه به آن بركت بخشيده بوديم، و (بدين گونه‏) به خاطر صبرى كه كرده بودند وعده نيكوى پروردگارت در حق بنى‏ اسرائيل تحقق يافت و آنچه فرعون و قومش ساخته و برآورده بودند، نابود كرديم‏". اشاره به مشارق الارض و مغاربها ارتباطی به طلوع وغروب خورشید ندارد
منظور آیه از مرکز شرق وغرب زمین فلسطین است که مرکزیت جهان آنروز بود و دین خداوند از این مرکزیت به اروپا و شمال افریقا بین النحرین ایران و هندستان گسترش یافت اینجا را مبنائ قرار داده دو طرف این مرکز را را حاصلخیز ترین نقطه زمین قرارداده و به مردم عطائ کرده، تنها موقعیت جغرافیائی این مکان ها را اشاره میفرماید که اطراف خط استوای زمین است و ارتباطی به طلوع وغروب خورشید ندارد. حال به کلماتی که در ارتباط با طلوع و غروب خورشید است و مبنای بحث مغرضین و معاندین است میپردازیم

آنها میگویند این کلمات با هم متضاد است و به جز مغرب و مشرق که میبینیم مشرقین ومغربین ،مشارق ومغارب تخیلی بیش نیست. برای روشن شدن این موضوع به کلمه اعجاز دیگر قرآن اشاره کنم و آن اختلاف شب و روز است که عامل اصلی خلق مشارق و مغارب و مغربین ومشرقین در کره زمین و ایجاد حیات موجودات زنده و انسان شده است. کره زمین بر روی محور بیضوی شکل بدور خورشید و با سرعت بسیار زیاد میچرخد (حدود صد هزار کیلو متردر ساعت) که این حرکت انتقالی زمین است و یک سال طول میکشد. محور زمین که زمین دورآن میچرخد حرکت وضعی زمین است. این محور قاعدتا باید عمود برمحور انتقالی با شد و خداوند متعال هنگام خلق زمین برای ایجاد حیات در زمین محور آنرا به اندازه 23.5 از حالت عمودی منحرف کرد. این انحراف باعث اختلاف در مدت زمان روز و شب گردید و این اختلاف هرچه بسمت دو قطب زمین نزدیک میشویم بیشتر میشود و در قطب شمال و جنوب به بالا ترین اختلاف شب و روز میرسیم به عبارتی شش ماه شب و شش ماه روزاست و اشاره خداوند به اختلاف شب و روز به عنوان آیه مهم خود یاد میکند و آنرا مبنای تفکر و تعقل انسان برای رسیدن به علت آن قرار داده است.

إِنَّ فی‏ خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافِ اللَّیْلِ وَ النَّهارِ لَآیاتٍ لِأُولِی الْأَلْبابِ الَّذینَ یَذْكُرُونَ اللَّهَ قِیاماً وَ قُعُوداً وَ عَلى‏ جُنُوبِهِمْ وَ یَتَفَكَّرُونَ فی‏ خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ رَبَّنا ما خَلَقْتَ هذا باطِلاً سُبْحانَكَ فقنا عذاب النار 191 سوره ال عمران."دراختلاف شب و روز نشانه و آیتی است برای کسانیکه دانشمند (محقق و متفکر) هستند و همان کسانیکه خداوند را هنگام نشستن و بر خاستن و درهرحالتی حتی زمانی که بر پهلوی خود آرامیده اند درخلقت اسمان ها و زمین تفکر میکنند و میگویند خداوندا اینها را بدون دلیل و باطل نیافریدی ما را از عذاب آتش در امان دار."

این اختلاف شب و روز باعث دو پدیده مغربین و مشرقین و مشارق و مغارب در دو قطب زمین میشود .به عبارتی در دو قطب زمین و درست در یک محل اتفاق می افتد بر خلاف مغرب و مشرق که در دو طرف خط استوا با  فاصله قطر زمین از هم دور هستند. در قطبین در تمامی طول سال در یک محدوده خاص مکانی با یک مغرب و یک مشرق سر و کارداریم که شش ماه روز است و شش ماه شب. به عبارتی یک مشرق در قطب شمال داریم و یک مشرق در قطب جنوب و همینطور یک مغرب درهر دو قطب .پس اعجاز قران در این است که ما در کره زمین مشرق و مغرب داریم که ما همیشه شاهد آن هستیم و دو مغرب در دو قطب شمال وجنوب و دومشرق در دو قطب که خداوند رب المشرقین و رب المغربین است. علاوه بر آن خداوند رب المغرب و رب المشرق است .چه زیبا فرموده و چه زشت و ناپسند است بی سوادانی که  فهم و شعور درک اعجاز کلام خداوند را ندارند و آن را تناقص قرآنی مینامند. حال به مشارق و مغارب زمین به عنوان یک آیه بسیار مهم در خلقت زمین هم اشاره داشته باشیم شاید جناب آقای سروش که  ادعای عالمیت میکنند به  فکر فرو روند و نسنجیده سخن نرانند که زیبنده افراد تحصیلکرده نیست .رب المشارق و رب المغارب کلام خداوند است و وحی است نه سخنان حضرت محمد (ص).

اشاره کردیم بدلیل کج بودن محور زمین در حد 23.5 درجه یک قطب زمین در سایه خورشید قرار دارد و یک قطب دیگردر همان زمان در نور خورشید به عبارتی یک قسمت روز است و دیگری شب در تصویر کج بودن محور زمین و قرار گرفتن دو قطب در سایه و روشن نشان داده میشود-عکسها از خبرگذاری باشگاه خبرنگاران وعکس های1و3-- www.physik.wissenstexte .

 


درروز اول تیر ماه هر سال بلند ترین روز سال در قطب شمال است ،یا به عبارتی طولانی ترین غروب و بعد از آن طلوع است. در این روز خورشید فورا مانند مشرق و مغرب معمولی که ما میشناسیم غروب نمیکند و بالای افق میماند و صحنه بسیار جالبی از مغارب و مشارق زمین را به نمایش میگذارد. این اتفاق در یک محل رخ میدهد ودر طول یک شبانه روز ما مشرق و مغرب متعددی داریم. دریک محل هم غروب داریم وهم طلوع. خورشید هر شش ماه در یک محل یک بار طلوع میکند ویک بار هم غروب در هر دو قطب ما پدیده حیرت انگیز مغارب و مشارق را مشاهده میکنیم. در حقیقت غروب خورشید در زمانی طولانی 24 ساعت صورت میگیرد و پدیده زیبا و استثنائی مغارب ومشارق رخ میدهد به تصاویر زیر توجه فرمائید ودر این رخداد بدستور خداوند تفکر و تعقل کنید تا عظمت خالق جهان را در یابید. خداوند رب المشارق والمغارب ،رب المغرب والمشرق ورب المغربین ورب المشرقین این کلمات تناقص نیست کم سوادی وعدم آگاهی به علم روز است. خداوند در 1400 سال قبل به این پدیده طبیعی که دریکی  دو قرن اخیر کشف شده اشاره کرده تا دانشمندان اعجاز قرآن را بینند وبه حقانیت خداوند ایمان بیاورند. پس کلمات مشرقین ومغریین ومشارق ومغارب واقعیت عینی دارند وآقای سروش و دوستان آنها که کینه وعداوتی نسبت به قرآن دارند. متاسفانه اطلاعات زمین شناشی ندارند و این کلمات را تناقص قرآن قلمداد و نتیجه گرفته اند وحی رویای رسولانه است. یعنی مشارق ومغارب و مشرقین و مغربین خیالات است .کمی فکر کنند و نسنجیده تخیلی و بر اساس نظر گذشتگان درباره قرآن قضاوت نکند. ظاهرا میگویند آنها با بصیرت هستند که بعید است.

 

 

دو تصویر زیر مغارب ومشارق در قطبین زمین را نشان میدهد. در 24 ساعت این پدیده استثنائی و دیدنی مشاهده میشود

 

 


حال یک گریزی هم به داستان ذوالقرنین می زنیم .داستان های قران دارای پیام خاص و یا پیام علمی است ظاهر دارد و باطن چرا خداوند در داستانها ی قرانی به جزئیات نمی پردازد برای اینکه هدف از بیان آنها در آوردن باطن داستان است که هدف اصلی بیان داستان هم همین است. بطور مثال در داستان حضرت موسی که حضرت درخواست دیدن خداوند را میکند و خداوند میفرماید تو نمی توانی من را ببینی و میفرماید کوه را مشاهده کن اگر کوه در برابر تجلی نور خدا پا بر جا بود توهم میتوانی مرا ببینی .خداوند مطلب علمی مهمی را میخواهد برای ما بیان کند هم هدف اعجاز قران است هم میخواهد به انسان بگوید در باره اش تفکر کن و مطالب را بیرون بیاور

.خداوند نور ذاتی دارد و نور هدایتی (خط ارتباط خداوند با انسان هم از همین نور هدایتی است همان مطلب که میفرماید خداوند از رگ گردن به انسان نزدیک تر است) هر دو از سنخ نور هستند ذات هر دو نور است و بر فوتون استوار است. نوری که از ذات خداوند تجلی میکند آنچنان تو پر و چگال و صمد است که کوه را خرد میکند .خداوند از این نور کیهان را خلق کرد. ذوالقرنین سرداری بوده خدا پرست و موحد دارای امکان بسیاری بود و بسمت محدوده قطب شمال سفر میکند مثلا بالای نروژ ویا هم مدار با آن در جای دیگرمثلا بالای مغولستان ،محل را نمی دانیم ولی مهم نیست چرا که هدف نقل داستان شخصیت ذوالقرنین و محل آن نیست بیان اعجاز خداوند است. خداوند میفرماید ذوالقرنین به جایگاه طلوع و غروب خورشید میرسد (برخی تصور میکنند جایگاه مغرب و مشرق معمولی است که ما با آن سر و کار داریم) و جالب است که خورشید را میبیند که در چشمه ای فرو میرود. اینطور به نظر میرسد و این تصور به انسان دست میدهد خورشید در چشمه گل آلودی فرو میرود. باید توجه داشت که در قطب شمال خشکی وجود ندارد و همه جا آب است و یخبندان که تابستان تا اندازه ای آب میشوند واین تصور به انسان دست میدهد که خورسید در چشمه تاریکی فرو میرود این تصور واقعی وعلمی است. به تصاویر بالا نگاه کنید. قطب شمال را دریا فرا گرفته. ابتدا به جایگاه طلوع و سپس به جایگاه غروب میرسد.هر دو محل در یک محدوده و به فاصله کم هستند و نیاز نداشت فاصله ده ها هزار کیلومتر را بپیماید که از مشرق به مغرب برود . ابتدا به مردمی میرسد که نیاز به هدایت دارند واختیار آن را به ذوالقرنین میسپارد و او جمله زیبائی بیان میکند (هرکس ظلم کند عذاب میبیند و هر کس ایمان بیاورد و کار نیکو کند پاداشش حسنه است).

سپس به جایگاه طلوع خورشید میرسد برای اهالی آنجا سایه بانی در برابر نورخورشید قرارداده نشده. نورخورشید در شش ماه شب زمین را در تاریکی ظلمت فرو نمیبرد تشعشع نور خورشید در آسمان سو سو میزند و در روز هم نورخورشید عمود نمیتابد و مایل میتابد مانند بعد از ظهر ما که انسان را آزار نمیدهد بعلاوه در قطب شمال درخت و کوه وتپه وجود ندارد. این اعجاز قران است بعلاوه انسان هائی خاص در انجا سکنی داشتند که از امکانت اولیه برخودار نبودند .حال با این دید داستان راتا رفتن به غروب گاه وطلوع گاه خورشید مرور کنید ومطالب نو در آورید آیات 83 الی 91 سوره کهف.

وَيَسْأَلُونَكَ عَن ذِي الْقَرْنَيْنِ قُلْ سَأَتْلُو عَلَيْكُم مِّنْهُ ذِكْرًا- إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ وَآتَيْنَاهُ مِن كُلِّ شَيْءٍ سَبَبًا- فَأَتْبَعَ سَبَبًا- حَتَّى إِذَا بَلَغَ مَغْرِبَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَغْرُبُ فِي عَيْنٍ حَمِئَةٍ وَوَجَدَ عِندَهَا قَوْمًا قُلْنَا يَا ذَا الْقَرْنَيْنِ إِمَّا أَن تُعَذِّبَ وَإِمَّا أَن تَتَّخِذَ فِيهِمْ حُسْنًا- قَالَ أَمَّا مَن ظَلَمَ فَسَوْفَ نُعَذِّبُهُ ثُمَّ يُرَدُّ إِلَى رَبِّهِ فَيُعَذِّبُهُ عَذَابًا نُّكْرًا- وَأَمَّا مَنْ آمَنَ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُ جَزَاء الْحُسْنَى وَسَنَقُولُ لَهُ مِنْ أَمْرِنَا يُسْرًا- ثُمَّ أَتْبَعَ سَبَبًا- حَتَّى إِذَا بَلَغَ مَطْلِعَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَطْلُعُ عَلَى قَوْمٍ لَّمْ نَجْعَل لَّهُم مِّن دُونِهَا سِتْرًا-
و از تو در باره ذوالقرنين مى‏پرسند بگو به زودى چيزى از او براى شما خواهم خواند .ما در زمین به او امکاناتی دادیم واز هر چیزی وسیله ای تا راهی را دنبال کرد، تا آنگاه که به غروب گاه خورشید رسید به نظرش آمد که خورشید درچشمه ای گل آلود وسیاه غروب میکند و در آن حوالی طایفه ای را دید گفتیم ای ذوالقرنین عذاب میکنی یا در میانشان نیکوئی گفت هر کس ظلم کند عذاب میبیند و کسی که ایمان بیاورد وعمل نیکو بجای آورد جزایش حسنه است (یک قانون و امر تدوین شده خداوند است ). از همان سبب که در اختیار او قرار داشت تبعیت کرد تا به جایگاه طلوع خورشید رسید و خورشید را دید که بر قومی طلوع میکرد که در برابر نور آن آسیبی نمی دیدند (پوششی در برابر نور خورشید برایشان قرار ندادیم). داستان ادامه دارد وما مطلب خود را از داستان تا اینجا که ارتباط با مشارق و مغارب داشت بر گرفتیم انشائالله مفید واقع شده باشد .التماس دعا سید محمد تقوی اهرمی تهران اذر ماه 1394-ویرایش جدید

نظریه فوق دراثبات مشارق ومغارب از اینجانب است که شخصا از قرآن مجید اخیرا کشف کرده ام واین مطلب برای اولین بار مطرح میشود .برای تائید بیشتراین نظر به آیه 38 سوره زخرف بر خورد کردم که ذکر میگردد

.حَتَّى إِذَا جَاءنَا قَالَ يَا لَيْتَ بَيْنِي وَبَيْنَكَ بُعْدَ الْمَشْرِقَيْنِ فَبِئْسَ الْقَرِينُ ﴿۳۸﴾-این آیه خطاب انسان در قیامت به خودش است که میگویدای کاش بین من وهمنشین من در دنیا فاصله ایی به مسافت مشرق تا مشرق میبود و چه همنشین بدی داشتم .بعد المشرقین را مفسرین فاصله خاورتا باختر تفسیر نموده اند که بنظر من درست نیست ، منظور قران مشرق تا مشرق است یعنی مشرق قطب شمال و مشرق قطب جنوب یا مشرقین یا دو مشرق. اعجاز قران است که با این کلام در1400 سال قبل مشرق قطب شمال ومشرق قطب جنوب را تشریح نموده وتا بحال این گره باز نشده یود .والسلام-سید محمد تقوی اهرمی-اسفند 1395 ویرایش جدید اسفند 1397

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

017369
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
374
843
4961
2999
16369
0
17369

Your IP: 18.206.13.28
Server Time: 2020-05-27 09:08:21
امارگیر سایت