خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پاپ رهبر کاتولیک های جهان و خرافات در کتب ادیان توحیدی

 

پاپ رهبر کاتولیک های جهان و خرافات در کتب ادیان توحیدی


مقدمه نوشتار


موضوعات خلقت انسان، هفت آسمان ،داستان آدم وحوا ، طوفان نوح ، مسطح بودن زمین وجهنم از قدیم الایام تا کنون فکر دانشمندان علوم طبیعی را به خود مشغول داشته و باعث خلل در ایمان بسیاری گردیده و مسیحیان برای آنها دلائل قانع کننده ای ندارند. این ها تصورات ذهنی هزاران سال قبل است که بر پایه برداشت های ذهنی انسانها در قرون متمادی و بسیارقدیم شکل گرفته و در فرهنگ جامعه مسیحیت و یهودیت جزئ باور مذهبی آنها قرارگرفته است. این تصورات ذهنی به نام اسرائیلیات دربدو ظهوراسلام بشدت رواج داشته است. تصورات عرب جاهلیت هم در باره زن و تفکرات مرد سالاری به آن اضافه شد و پایه تصورات ذهنی در مورد این موضوعات را شکل داد حال وجه اشتراک این موضوعات در کتب الهی یا ادیان توحیدی از کجا سر چشمه گرفته و آیا در قرآن نیز این خرافات بشکلی که در کتب انجیل و تورات آمده  وجود دارد .

حضرت پاپ قرآن را نیز در کنار این کتب قرار داده وهمه را با یک تیر نشانه گرفته است. یعنی درقرآن نیز این خرافات وجود دارد .ما میخواهیم از دو منظر به این مقوله نگاه کنیم.

اول آیا واقعا این موضوعات که ایشان نام بردند خرافات است و اگر جواب آری است مگر میشود در کتب ادیان الهی موضوعاتی باشد که با علم روز مطابقت نداشته باشد. مگرخداوند خود خالق جهان مادی نیست و نمی دانسته در جهان مخلوق خود چه میگذرد.

دوم چرا ایشان قرآن را نیز مشمول این خرافات کرده است مقصر کیست. از یک طرف ما حق را به جناب ایشان میدهیم تصورات ذهنی ما درباره خلقت انسان، هفت آسمان، طوفان نوح، ادم وحوا و خلقت کیهان درشش روز همان تصورات کهن برخواسته از تورات وانجیل است که درافکارعلم روزآن زمان نقش بسته بود و مفسران ما در هزارسال قبل نیزبرهمین پایه آیات متشابه قران درباره خلقت انسان و کیهان و هفت آسمان و سایر را تفسیر کرده اند و تحویل نسل ما داده اند.

این موضوعات بر باور ما نشسته  و با همین پیش داوری نشات گرفته از تفکرات انجیلی و توراتی وارد قرآن میشویم و برای درک مفاهیم و تاویل آن بسراغ همان مفسران کهن میرویم وصلب وترائب را پشت مرد و سینه زن ومائ مهین را آب مرد میدانیم. همان داستان آدم وحوا را که جزئ تصورات ذهنی اسرائیلیات است بر آیات قرآن تحمیل میکنیم و اجازه نمی دهیم قرآن را با علم روز مقایسه کیم و آنرا محکوم میکنیم. حال چرا این موضوعات که اصیل هستند و ریشه در واقعیت های اتفاق افتاده دارند و کلام خداوند هستند به این روز مبتلا شده اند .ذیلا اشاره کوتاهی میشود .

دلیل تبدیل شدن واقعیت های کتب ادیان توحیدی به خرافات

 خداوند در قرآن آیات فراوانی دارد که به این موضوعات اشاره کرده است به آیات زیر توجه فرمائید


وَمَا أَرْسَلْنَا مِن قَبْلِكَ مِن رَّسُولٍ وَلَا نَبِيٍّ إِلَّا إِذَا تَمَنَّى أَلْقَى الشَّيْطَانُ فِي أُمْنِيَّتِهِ فَيَنسَخُ اللَّهُ مَا يُلْقِي الشَّيْطَانُ ثُمَّ يُحْكِمُ اللَّهُ آيَاتِهِ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ –حج 52 –ما قبل از تو(ای پیامبر گرامی) هیچ رسول و یا نبئی نفرستادیم مگر اینکه شیطان هنگامیکه آنها آیات الهی را با آرزو هائی که در ذهن داشتند مطابقت میدادند (با تصورات ذهنی خود تاویل میکردند)، شیطان در امنیه آنها (در آرزوها و تصورات ذهنی آنها) دخالت میکرد و خداوند آن القائات شیطانی را از ذهن آنها پاک میکرد و بدین طریق آیات خود رامحکم وتثبیت میکرد.

این دلیل محکمی است چرا کلام خداوند با تصورات ذهنی انسان ها که همان تخیلات ذهنی است جایگزین میشده. خداوند از بدو خلقت انسان تکامل یافته که آگاهی او در نهاد  او رشد کرد به ارشاد وهدایت انسان و رهنمود بسوی ایمان به خداوند پرداخت و کلام خداوند را به پیامبران وحی میکرد و این کلام با برداشت های ذهنی آنها با القائات شیطانی یا وسوسه نفسانی یا خواسته نفسانی که دل است تغییر ماهیت میداد.

حضرت مسیح(ع) کلام خداوند را ابلاغ میکرد و مردم آنرا در خاطره خود نگه میداشتند وهر کس بجای بیان بدون تغییرآن کلام با برداشت های خود لحاظ میکردند و بعد از چند نسل کلام خدا کاملا عوض میشد وخرافات جای آنرا میگرفت. اساب و وسایل ضبط صدا یا نوشتن برکاغذ وجود نداشت اینکه خداوند میفرماید مشیت خداوند برآن قرارگرفت که کلام خدا را یحکم الله آیاته کند یعنی تثبیت کند منظورکلام خداوند درقالب پند واندرز وآیات متشابه و بیان واقعیت خلقت انسان و کیهان وهفت آسما ن وغیره را مرتب تکرار میشد و جزئ فرهنگ انسان قرارگرفت تا انسان توانست آنها را بدون تغییر برای نسل های آینده نگه دارد.

تمامی کتب ادیان الهی به اصطلاح امروزی چاپ های گذشته و یا نسخ قدیمی قرآن هستند که بدلیل پیشرفت علم بشر و توانائی ضبط کلام خداوند واقعیت را در قرآن تحویل بشریت داد. اکنون کلام خداوند بدون تغییر به عنوان سند در دسترس است و دانشمندان میتوانند موضوعاتی که رهبر کاتولیک های جهان آنرا خرافات میداند از قرآن بیرون آورند. آیه فوق میفرماید پیامبران به محض دریافت وحی آنرا با تصورات ذهنی خود قاطی میکردند ولی خداوند کلام خودرا صحیح بر زبان آنها جاری میکرد والقائات شیطانی را از آنها دور میکرد.

خداوند تبد یل کلام خداوند به خرافات را در تمثیلی جالب بیان میفرماید


أَمْ خَلَقْنَا الْمَلَائِكَةَ إِنَاثًا وَهُمْ شَاهِدُونَ- أَلَا إِنَّهُم مِّنْ إِفْكِهِمْ لَيَقُولُونَ- وَلَدَ اللَّهُ وَإِنَّهُمْ لَكَاذِبُونَ- أَصْطَفَى الْبَنَاتِ عَلَى الْبَنِينَ- مَا لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ- أَفَلَا تَذَكَّرُونَ- أَمْ لَكُمْ سُلْطَانٌ مُّبِينٌ-


آنها شاهد بودند که ما ملائکه را زن آفریدیم- آنها با دروغ  پردازی خود قطعا خواهند گفت که خدا فرزند دارد و یا برای خود دختران را بر پسران برگزیده- شما را چه شده آیا سر پند گرفتن ندارید و یا دلیلی روشن دارید
.اینکه حضرت مسیح فرزند خداوند است و یا ملائکه فرشته هستند و دو بال دارند و غیره را در این آیه نفی میکند ومیفرماید شما هنگام خلقت آنها حضور داشتید که این مطالب غیر واقعی را بیان میکنید.
إِنَّ الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ لَيُسَمُّونَ الْمَلَائِكَةَ تَسْمِيَةَ الْأُنثَى- وَمَا لَهُم بِهِ مِنْ عِلْمٍ إِن يَتَّبِعُونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِنَّ الظَّنَّ لَا يُغْنِي مِنَ الْحَقِّ شَيْئًا


کسانیکه به آخرت ایمان ندارند- فرشتگان را زن نامگذاری کرده اند- اینها علم موضوع را ندارند واز تصورات ذهنی خود تبعیت میکنند. درحقیقت تصورات ذهنی برای رسیدن به حقیقت هیچ سودی ندارد یا راه به جائی نمی برد. وَإِنَّ الظَّنَّ لَا يُغْنِي مِنَ الْحَقِّ شَيْئًا


بنابراین تصورات ذهنی یا خیالات که مبتنی برعلم نباشد وَمَا لَهُم بِهِ مِنْ عِلْمٍ برای رسیدن به واقعیات گزینه درستی نیست.

اینطور خرافات شکل گرفته است. خداوند در قرآن برای اثبات حقانیت وجود خود پدیده های طبیعی در زمین وجو آن که حیات را در خود قرارداده را آیات الهی یا سبع المثانی در کنار قرآن مجید میداند و تمثیل های فراوانی در قالب آیات متشابه بیان میکند و تاکید بر تعقل و تفکر درآن آیات را واجب میداند. به مقاله سبع المثانی وقرآن دو عطای خداوند به پیامبر اسلام مراجعه فرمائید وبا توجه به ایه

سَنُرِيهِمْ آيَاتِنَا فِي الْآفَاقِ وَفِي أَنفُسِهِمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ أَوَلَمْ يَكْفِ بِرَبِّكَ أَنَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ - به زودى نشانه‏هاى خود را در جهان و ذات خودشان نشان خواهيم نمود تا برايشان روشن گردد (پوشانندگان حقیقت به زبان قرآن کافران) كه خدا خود حق است آيا كافى نيست که تمامی مظاهر ماده دلیل بر وجود اوست 53 سوره فصلت. خداوند چگونه میخواهد آیات خود در طبیعت را به ما نشان دهد و ما چگونه به حقیقت این ایات دست پیدا میکنیم که خداوند وعده آن را به ما داده است. مسلما با پیشرفت علم واقعیت کلمات متشابه برای ما روشن میشود و خلقت انسان هم باید براین روش بیان شود.


وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ اتَّبِعُوا مَا أَنْزَلَ اللَّهُ قَالُوا بَلْ نَتَّبِعُ مَا أَلْفَيْنَا عَلَيْهِ آبَاءَنَا أَوَلَوْ كَانَ آبَاؤُهُمْ لَا يَعْقِلُونَ شَيْئًا وَلَا يَهْتَدُونَ
و چون به آنان گفته شود از آنچه خدا نازل كرده است پيروى كنيد مى‏ گويند نه بلكه از چيزى كه پدران خود را بر آن يافته‏ ايم پيروى مى ‏كنيم آيا هر چند پدرانشان چيزى را درك نمیکرده و به راه صواب نمى ‏رفته‏ اند (باز هم درخور پيروى هستند). آیا هر آنچه پدران ما در باره آیات متشابه با برداشت علم آن زمان بیان کردند را منبع تفسیر آیات متشابه قرار دادن خلاف نیست.


خداوند تمامی کلمات کلیدی که انسان در سالیان دراز بعد از نزول قرآن مورد یحث کلی قرار میگیرد در قالب آیات متشابه بیان داشته تا دانشمندان علوم و تحصیلکرده ها با کشف آن واقعیت به خداوند ایمان بیاورند. متاسفانه علمائ ما که باید در این راه پیش قدم باشند خود در بند اسرائلیات گرفتارند و آنها رابر باور خود نشانده اند و فرصت دستیابی به واقعیت های علمی قرآن محدود شده است. قرآن نکات علمی فراوانی دارد و تمامی مطالبی که رهبر کاتولیک های جهان کفته واقعیت موجود مطالب در کتب انجیل و تورا ت است ولی قرآن در تمامی این موضوعات مطابق علم روز بیان کرده است.ع لمائ روشن ضمیر کمک کنند تا واقعیت های علمی قرآن با علم روز مقایسه ودر اختیار جوانان قرار گیرد تا تبلیغات غرب ومعاندین خنثی شود و نوادیشی بر پایه علم روز آیات متشابه یک ضرورت فوری است سید محمد تقوی اهرمی اسفند 1396. ویرایش جدید اسفند 1397

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

017416
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
421
843
5008
2999
16416
0
17416

Your IP: 18.206.13.28
Server Time: 2020-05-27 10:02:32
امارگیر سایت