خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خالق حیات مصنوعی و ترفند فریب افکار عمومی


مقدمه نوشتار


کلمه حیات مصنوعی اذهان را خلاف واقعیت آن متوجه خالق آن جان ونترکرده وبسیاری از دانشجویان رشته های علوم زیست شناسی و ژنتیک را دچار تردید درایمان که انسان میتواند کارخدا را انجام دهد. لائیک ها هم ذوق زده شده و ایشان را درجای خدا قراردادند و صحبت از بهبود حیات در زمین میکنند (گویا حیات در زمین نقص دارد که میخواهند حیات بدون نقص ایجاد کنند) که منظورحیات بیولوژی است که قدمتی بالغ برحدود چهار میلیارد سال دارد که اکنون وجود دارد و دوران تکامل زمان بری را طی کرده است و ما هم جزئی از آن هستیم. شیطان بفرموده  قرآن این عمل امثال آقای ونتررا به خدا تذکر میدهد میگوید حال که من را ترد کردی من هم انسان (امثال آقای ونتر) را وادار میکنم که در خلقت تو دستکاری کنند آنهم از راه  ژنتیکی، خدا برشیطان لعنت میفرستد و میفرماید آن وقت منهم کار خودم را میکنم. در پایان این نوشتاربا استناد به این آیه به آن میپردازم. جان ونترمفهوم دیگری را وارد ادبیات حیات زمین کرد بنام بیولوژی سنتزی.

دانشمندان اگربه واقعیتی برسند که با تصورات ذهنی خودشان همخوانی ندارد سکوت میکنند چون تعهد علمی دارند ( مانند دو دانشمند جوان زیست شناسی اوری و میلرکه مطلب بسیارمهمی را پنهان کردند و بعد ماهیت آن برای دانشمندان روشن شد-چگونگی پیدایش حیات درزمین اولیه از نظرقران وعلم) ولی سوئ استفاده کنندگان ازدانش بشری خالی میبندند تا منافع خود را حفظ کنند. متاسفانه درسایت ها بدون توجه به ترفند تبلیغاتی و غیر واقعی که نشان از مسائل پشت پرده فعالیت ایشان دارد وی را نا اگاهانه خالق حیات مصنوعی میدانند و آن را بازتاب میدهند و بخاطرجذب لینک رقیب برای خدا میتراشند.

با توجه به رشته تحصیلی من، بیوشیمی ازدانشگاه دولتی آلمان که با حیات زمین اولیه هم سرو کار دارد. تخصص من هم درعلم توالی یابی ملکولی است وتز فوق لیسانس خودم را درسال 1980 خدمت پرفسور بیو شیمی خدا پرست Prof. Dr. H .G .Bielig- و دراین موضوع گذرانده ام. البته از محققین نسل اول که با ابزارسنتی کروماتوگرافی صفحه ای و کروماتوگرافی ستونی و دستگاه اندازه گیری لخته خون و لوله های آزمایش و دستگاه های IRS استواربود و به نتیجه مهمی رسیدم که پایه علم توالی ملکولی پروتئین ها بر امثال تز اینجانب بنا شد. بنابراین خود را ذیحق پاسخگوئی به آن میدانم تا ذهن جوانان مسلمان با واقعیتهای غلط درون آن روشن شود. درایمان خود برخدا تردید نکنند. حیات مختص خدا است. دست کاری در ژنوم انسان برای پیشبرد سلامت انسان را خداوند نهی نفرموده ولی دست بردن در خلقت حیات را غیرممکن و گناهی نا بخشودنی میداند که منجر به برداشتن حیات خواهد شد. این نظردر قرآن آمده است. اکثر دانشمندان علوم زیست شناسی و ژنتیک هم آنرا کاری خطرناک توصیف کرده اند و برکارآقای ونتر ایراد علمی وارد کرده و آنرا تبلیغات برای مطرح کردن خود و انحراف افکارعمومی از برنامه خطرناک سلاح تکنو بیولوژیکی پشت پرده میدانند.


شیوه فعالیت و معرفی جان ونتر وهمکاران


درسال 2008 خبرموفقیت علمی درساختن ژنوم کامل یک باکتری بنام علمی Mycoplasma genitalium بصورت سنتزی توسط یک تیم متشکل از 17 محقق درانستیتو جان کرایک ونتردر مطبوعات منتشرو تبلیغات زیادی روی آن انجام شد و جان ونتر بارها به ناحق اعلام داشت که من یک ارگان کاملا مصنوعی را ساخته ام و در مرحله بعد اعلام کرد که یک سلول باکتری مصنوعی زنده که تمامی ارگان آن ساخته شده را خلق کرده ام و صحبت از خلق حیات مصنوعی شد کلمه حیات مصنوعی و بیولوژی سنتزی در برابر بیولوژی طبیعی وارد ادبیات علم زیست شناسی شد. آنها ادعا کردند که حیات را با ژن های مصنوعی ساخته و اطلاعات ان را در کامپیوتر ذخیره کرده و کامپیوترکنترل ژن (فرماندهی) را برعهده میگیرد. مطلب مهمی که درلابلای بحث وی به چشم میخورد اعلام اینکه ژن به یک کنترل کننده و فرمان دهنده نیاز دارد.

حیات مصنوعی ایشان به فرماندهی کننده ژن نیاز دارد. نکته مهمی که قرآن فرموده کنترل حیات را امر برعهده دارد یعنی برنامه  نرم افزاری خلقت موضوعی که علم تا کنون نقش برنامه  کنترلی برژن ها را قبول ندارد. در حقیقت آنها ژن طبیعی موجود درسلول زنده ساخت خدا را بیرون آورده و ژن مصنوعی را به جای آن قراردادند و این چنین باصطلاح حیات مصنوعی ساختند. کپی برداری از ژن طبیعی، و ردیف کردن ملکول های ساختار ژن مصنوعی که از ارگان های زنده مثلا جنین های سقط شده اهدائی جدا کرده بودند را سرهم کردند. دقت فرمائید ملکولهای ساختاری ژن را از بدن موجودات زنده جدا و در لوله های آزمایش وصل شده به کامپیوتر ذخیره سازی و با ساختن نرم افزارخاص آنرا برای اهداف خود مدیریت و افکار عمومی را برای پوشاندن واقعیت های پشت پرده تهیج کند که به نظر دانشمندان منتقد میتواند پروژه های بیو تروریسم و سلاح کشتار جمعی میکروبی وسلاح بیولوژیکی باشد) از آنجائیکه کلمه خلق حیات وخالق حیات مصنوعی درافکار عمومی و نزد دانشجویان علوم طبیعی و زیست شناسی این تداعی را ایجاد کرده که او به عنوان یک انسان کار خدا را انجام داده. بنابراین لائیک ها ذوق زده شدند و مومنین دچارتردید که انسان میتواند کار خدا را انجام دهد. در تمامی سایت ها با تاکید براینکه آقای جان ونتر خالق حیات مصنوعی است به اشکالات و ترفندها غیراخلاقی که تیم ایشان بکارگرفته  نپرداخته اند. چشم بسته قبول کرده اند که گفته و ادعای ایشان درست است. البته برای دریافت لینک و کسب درآمد. من تصمیم دارم دراین نوشتار واقعیت پشت پرده البته با استناد به نظردانشمندان علم زیست شناسی و ژنتیک وعلم حیات بیولوژی طبیعی بپردازم و در پایان به نظر قرآن دراین باره برای تشحیذ ذهن دانش پژوهان اشاره ای مینمایم درسر فصل های زیر مطالب را ادامه میدهم.


1-آشنائی با تکنوژنتیک و روش توالی ژنتیکی و چگونگی تبدیل واکنش های شیمیائی ملکولی به اطلاعات دیجیتالی(باتشکر دراستفاده از سایت آزمایشگاه ژنتیکی پزشکی تهران که درخاورمیانه حرف اول را درتکنیک ژنتیکی میزند)
2-برنامه راهبردی موسسه آقای ونتر و موضوعات پشت پرده فعالیت و نظردانشمندان علوم زیست شناسی و ژنتیک
3-اشکالات علمی و ترفتدهای فریب افکارعمومی جان ونتر
4- نظرقرآن در دستکاری خلقت حیات


1-آشنائی با تکنوژنتیک و روش توالی ژنتیکی و چگونگی تبدیل واکنش های شیمیائی ملکولی به اطلاعات دیجیتالی


علم ژنتیک و تکنیک استفاده از آن ازسال بعد از کشف ملکول DNA توسط جیمز واتسون و فرانسيس كريك آغاز شد. توالی یابی ملکول ها درپروتئین ها و نوکلئوتید ها و شناسائی ژن های معیوب و نا کارآمد با دستگاه های پیشرفته امروزه کاری است عادی که توسط تکنیکرهای کار آزموده بر روی این دستگاه ها انجام میشود. تکنیک های دستگاه نسل اول در زمان خود از کارآئی بالائی برخوردار بودند. پروژه توالی یابی ژنوم انسان با استفاده از این دستگاه با هزینه حدود سه میلیارد دلار و در مدت پانزده سال و درسال 2001 با موفقیت انجام شد. دستگاه پیشرفته نسل دوم با هفت میلیون سنسور در تراشه عملکرد خارق العاده را با سرعت انجام میدهد. آزمایشگاه ژنتیکی پزشکی تهران هم اکنون کارهای شناسائی ملکول ها و توالی ژنتیکی و جابجائی ملکول های ژنتیکی را انجام میدهد. مکانیسم عملکرد دستگاه برتغییرات PH واکنش های شیمیائی درنوکلئوتیدها بنا شده است. هنگامی که نوکلئوتیدی توسط آنزیم پلی مرآز به ملکول DNA اضافه میشود یک ملکول آب آزاد میشود (تبدیل ملکول های مونومر به یک ملکول پلی مر با خروج ملکول های آب ازمحیط واکنش انجام میشود و از آنجائیکه محیط واکنش درآب قرار دارد، آب دفع شده باید ازمحیط واکنش خارج شود تا واکنش برگشت پذیرنشود برای این منظور در طبیعت آنزیم های مخصوص ملکول آب را تجزیه و به خارج از محیط واکنش حمل میکنند.

اینکه این عمل برای نخستین باردر زمان تبدیل ملکول پلی مربی جان به جاندارچه چیزی نقش این آنزیم را بازی میکرد که مائ دافق یعنی آب دفع شونده را از محیط خارج کند هنوز برای علم معمای بزرگی است که  قران این موضوع را بیان فرموده علاقمندان میتوانند به مقاله صلب و ترائب وخطای برداشت قدما وموخرین مراجعه فرمایند. آنزیم پلی مرآز وظیفه دارد عامل +H+ )OH و-OH از تجزیه آب درمحیط) را ازمحیط واکنش بیرون رانده تا ئیدروژن آزاد شود که باعث تغییر PH محیط واکنش میشود واین تغییرجهشی PH توسط سنسوردستگاه شناسائی میشود توالی ورود نوکلئوتیدها به ملکول ژن توسط دستگاه ضبط و شناسائی میشود. با این زیگنال های متوالی دستگاه اطلاعات جالب و آماده ای را در اختیار میگذارد.

بنابراین با این قبیل دستگاههای مدرن امکانات حذف، جابجائی، شناسائی نواحی کد کننده ویا غیرکد کننده، حذف و باز آرائی کروموزم ها امکانپذیر میگردد. آقای جان وینتر با چنین دستگاهی اهداف مورد نظر خود را به پیش میبرد. نکته قابل توجه اینکه ملکول پلی مرآز که یک آنزیم بسیار پیچیده است را از یک باکتری استخراج کرده اند و همه آنزیم هائی که دردستگاه این کاربا عظمت را انجام میدهند، خود ساخته نیستند از موجود زنده برداشته اند. عدم آگاهی دانشجویان محترم به برخی از مسائل علم زیست شناسی ملکولی آنها را زود باور بار آورده که واقعیت های نهفته درحیات را نمی توانند درک کنند. هنوزعلم برای شناسائی قابلیت های حیات درقدم اول است. ما ساختار و آجرهای ساختمانی باکتری را توانسته ایم شناسائی کنیم ولی چه امری برحیات فرماندهی میکند را علم کشف نکرده است. حتی هنوزعملکرد این آنزیم کاملا برای دانشمندان ناشناخته است. تصویریک نمونه دستگاه جهت علاقمندان با تشکراز سایت آزمایشگاه پزشکی تهران ارائه میشود.

 

چهار لوله آزمایش وصل شده حامل مثلا باکتری نوع خاصی است که درمحیط غذائی مخصوص قرارداده شده و تغییرات PH درواکنش درون لوله آزمایش را دستگاه ثبت وبا یک نرم افزاراز پیش برنامه ریزی شده کنترل میشود.برای اطلاعات بیشتر-اینجا کلیک کنید. سئوالی که مطرح میشود.


اینکه چرا دانشمندان باکتری هائی مانند-Mycoplasma genitalium و یا-Bacillus Escherichia و انواع مشابه را مورد آزمایش قرارمیدهند سئوال جالبی است که ریشه درپیدایش حیات درزمین اولیه دارد. اینها جزئ باکتری های باستانی-Archaeen هستند که خلق حیات از آنها شروع شد وبه Prokaryoten معروف هستند،(تک سلولی بدون هسته وغشائ هسته ای، غیرهوازی و دارای غشائ سلولی پیشرفته هستند که قرآن ازآن به نطفه امشاج اشاره میکند). اول ساختار بسیار ساده تری برای تحقیقات دارند و دوم این نوع باکتری ها درمحیط عاری از اکسیژن میتوانند زنده باشند و اغلب زندگی پارازیتی و انگلی دارند و نوع Mycoplasma.g که آقای جان ونتر روی آن کارمیکند برای انسان و موجودات زنده پاتوژن هستند خطرناک و بیماری زا. برای علم پزشکی برای تهیه دارو، واکسن، مبارزه با بیماری های خاص وغیره حائز اهمیتند. ضمنا کار روی این نوع ازباکتری های باستانی میتواند برای اهداف سلاح های بیولوژیکی هم در نظرگرفته شود. در تحقیقات به عمل آمده این باکتری میتواند برروی جنسیت یعنی نا بارور کردن ژنوم انسان هم تاثیر مخربی داشته باشد.

بعلاوه درتولید انرژی، پاک سازی محیط مثلا از نفت وچربی ها ،باکتری های نفت خوارو بسیار موارد دیگر و یا متلاشی کردن مواد الی درون خاک کاربرد وسیع دارند ضمنا در تکنوتروریسم و سلاح های کشتارجمعی هم اهمیت دارند. کاری که احتمالا آقای جان ونتر در پشت پرده تحقیقات ژنتیکی انجام میدهد. این نظرمن نیست بسیاری ازدانشمندان در این مورد به ایشان شک کرده اند. جیمزواتسون دانشمند معروف وبرنده جایزه نوبل و پایه گذارعلم ژنتیک جان وینتررا به هیتلر تشبیه کرده است. زیرا به سیستم  کار او شناخت داشت و روش کار او را برای بشریت خطرناک می پنداشت.


ژن این باکتری ها که نوع تکامل نیافته ژن تک سلولی های پیشرفته به نام Eukaryoten است. تک سلولی هسته دارغیرهوازی با غشائ هسته ای و غشائ سلولی پیچیده که ژن کاملDNA دارند. تمامی پرسلولی ها ازاین تک یاخته نشات گرفتند و قرآن آنرا نفس واحده وعلقه نام گذاشته است.-اینجا کلیک کنید.

باکتری Mycoplasma genitalium که از نوع اول هستند ساده ترین نوع باکتری است که 582970 جفت باز دارند که اقای ونتر ادعای خلق مصنوعی آن را دارد. باید این را هم نقل کنیم که این باکتری ها مرز بین حیات و غیر حیات هستند. یعنی هم مختصات غیر حیاتی دارند و هم حیاتی و برای این منظوراست که قرآن آنها را نطفه امشاج یا پیش نطفه نامیده.

خود تکثیر پذیرهستند و ازغذای آماده اطراف خود که با تاژک ها آنها را به درون سلول خود میکشند تغذیه میکنند. متابولیسم ندارند و نمی توانند مثلا ازپروتئین استفاده کنند ،چون آنزیم ندارند. یعنی آنزیم ها و متابولیسم حدود یک و نیم میلیارد سال بعد که ایکاریوت ها خلق شدند در آن قرارگرفتد ولی نمی توانند خصوصیات ژنتیکی سلول را به نسل بعد منقل کنند که یک ویژگی مخصوص موجود زنده است. ژن این باکتری بصورت یک گلوله کاموا بسیار ریز و آزاد و فقط از اسید ریبونوکلئوتیک RNA در درون سیتوپلاسم تک سلولی قرارگرفته ، به عبارتی غشائ محافظ ژن ندارد و براحتی میتوان بدون آنکه به سلول لطمه وارد شود با قطره چکان میکروسکوپی بیرون آورده و در لوله آزمایش دیگری جفت بازهای بزعم گروه ونتر نا کار آمد و یا بدون مسئولیت درساختار تک سلولی را دست کاری و یا حذف کرده، به عبارتی آنرا خلاصه و کوتاه کرده و دوباره آنرا درون سلول بگذارند. این موضوع را دانشمندان علم زیست شناسی به عمد مخفی داشته اند تا خالق برای این سلول خلق کنند و بازارخود را گرم نمایند و متاسفانه در کشورما دانشمند زیست شناس نداریم وهمه کپی بردارنظریه دانشمندان غرب هستیم و بدون تفکرو تحقیق و انتقاد نظرآنها وحی منزل میدانیم و دانشجویان ما هم هنوز نمیدانند که علم زیست شناسی تاکنون در کشف حیات نه ساختار ملکولی حیات نا موفق بوده است. اشتباه نشود حیات با ساختارملکولی حیات فرق دارد. وقتی نمی دانیم حیات چیست چطورمیتوانیم مصنوعی آن را بسازیم.


ساختارملکولی حیات را میتوان ساخت البته درلابراتوارشیمی، نه برداشتن و تفکیک از بدن موجود زنده کاری که وینترمیکند و خیلی ازدانشمندان سکوت میکنند. چرا؟ با تصورات لائیکی آنها همخوانی ندارد. گروه جان وینترابتدا فکرکردند میتوانند به دلخواه چند جفت باز را مطابق پلان خود درسلول ژن خارج شده قراردهند و نتیجه مطلوب را بگیرند. داده های کامپیوتر باکتری را بی جان تعریف کرد. باصطلاح علم پزشکی بدن سلول عضو را پس زد. بعد از چند سال تلاش مستمر البته قابل تقدیربرای اهداف خودشان، چند جفت باز اساسی برای حیات را درآن قراردادند و بزعم خودشان ژن های نا کارآمد و بدرد نخور را درآوردند و این دفعه سلول شناسائی کرد و ژن باصطلاح مصنوعی را قبول کرد و جان ونتر از عدم آگاهی افکارعمومی و به کمک دستگاه های تبلیغی آن را به غلط  درافکارعمومی جا انداختند و در کاخ سفید مراسم گذاشتند و او موفقیت خود را آنجا اعلام و جایزه خود را که بالاترین مدال دولت آمریکا بود که بهیچ دانشمندی عطا نکرده بودند به وی دادند. تا کنون در محافل دانشگاهی کسی به او لقب پرفسور و دانشمند نداده است او یک تکنیکراست ولی سایت همشهری و سایت های بیشمار داخلی زود وی را دانشمند بزرگ لقب دادند که جای تعجب و تاسف دارد.

دانشمندان مانند هاوکینگ، داروین وغیره دانشمندان در آکادمی علوم دانشگاه ها بودند و داه ها و نظریات خود را به بحث میگذاشتند وهمه نظر میدادند و نظریه به تئوری تبدیل میشد و تائیدیه علمی میگرفتند و در نهایت جایره نوبل رشته خود را دریافت میکردند ولی خالق مصنوعی حیات و ابداع کننده عنوان بیولوژی سنتزی هنوز جایزه نویل با این کارفوق العاده بزعم آنها نگرفته چون دانشمندان کارهای او را تائید شده نمیدانند. البته موسسه او با فروش تحقیقات خود کسب درآمد میکند مانند آزمایشگاه های رادیولوژی و تست ژنتیکی وغیره. محققین محترم به انتقادات دانشمندان از اوهم نگاهی بیندازند. البته فشار بر دانشمندان است که او را کاندید جایزه نوبل کنند ولی اوهنوزعنوان پرفسورهم ندارد.


ساختار تشکیلات باکتری های پروکاریوت ها


اشاره کوتاهی داشته باشم به ساختار سلول این باکتری ساده. تک سلولی باکتری پروکاریوت ها در داخل غشائ سلولی اجزای بسیار مهمی دارند که هرکدام وظائف مهمی درحیات سلول دارند .زنجیره RNA ( که به غلط در تمامی سایت ها به آن DNA میگویند) که ژن ناقص و بدون غشائ هسته ای و آزاد درون سلول واقع شده یک جزئ آن است برداشتن آن خللی درامر حیات سلول ندارد. تا مدتی زنده است و اگر ژنوم آن مجددا در داخل سلول گذاشته نشود و یا غلط گذاشته شود میمیرد. جان ونترابتدا بیرون از سلول و درمدت زمان طولانی ژن مصنوعی یا جفت بازهای استخراج شده از موجود زنده ژن را سرهم میکند و سپس بسرعت ژنوم باکتری را برمیدارد و ژنوم خودش را داخل سلول مینهد. یعنی هنوزسلول حیات دارد. کسانیکه حرف او را باورمیکنند .هیچ اطلاعی از ساختارسلول باکتری ندارند و نمی دانند که چه عظمتی درمحتویات داخلی سلول و از آن مهمترغشائ دو جداره سلولی و تاژک آن وجود دارد. اولین سلول خلق شده که از نوع پروبیونت ها است  درحقیقت یک نطفه است. حال نطفه چیست.

دراصطلاح علم زیست شناسی وقتی ژن نر و ژن ماده با هم تلفیق میشوند نطفه ایجاد میشود. ژنوم نر و ماده هر کدام ژن مخصوص به خود هستند و تا با هم تلفیق نشوند نطفه نیستند. اولین نطفه حیات که جنسیت ندشته ولی قابلیت تکثیر پذیری دارد به دلیل ناقص بودن ژن DNA آن  کدینگ و اطلاعات توارث ندارد. نطفه اولیه حیات متشکل از ملکول RNA مارپیچ تک ستونی بصورت درهم پیچ خورده مانند گلوله کاموا در درون محفظه ای که توسط غشائ سلولی از محیط خارج تفکیک شده است قرار گرفته.

غشائ سلولی دارای دو جداربا ساختار پیچیده برای تبادل غذا با بیرون و تاژک ها غذا را از محیط جذب میکنند و به درون سلول منتقل میکنند. سایرارگان مورد لزوم سلول هم در سیتو پلاسم سلول قراردارند. موجود زنده با تشکیلات درون سلولی. این سلول درحقیقت یک نطفه است. وقتی نطفه یا ژن آنرا برداریم اطلاعات آنرا بیرون آورده ایم و خود سلول سالم باقی میماند و تغدیه میکند ولی فرماندهی ژن را از دست داده است. حال شما ژن را ببرید بیرون و خلاصه کنید و بسیاری از اجزای آن را آنها ببرید و بعد آنرا درون سلول بگذارید. سلول هنوز موجود زنده است و نسبت به ژن دریافتی جدید عکس العمل نشان میدهد. اگر ژنوم ساختار حیات را دریافت نکند میمیرد. مگراینکه چند ژن اساسی که در حیات نقش دارد را قاطی ژن دست کاری شده  کنیم تا سلول به حیات ناقص خود ادامه دهد. دقیقا همان کاری که جان ونتردر آزمایش دوم کرد که به آن اشاره میشود. 

برنامه راهبردی موسسه آقای ونتر و موضوعات پشت پرده فعالیت و نظردانشمندان علوم زیست شناسی و ژنتیک
برای درک سیستم بیولوژی حیات و نوسازی مجدد آن دربیولوژی سنتزی و کارهای آقای جان ونتربا جابجائی ژنوم باکتری و ادعای ایشان که خلق حیات مصنوعی است ابتدا با دواصل دردانش مهندسی که تعریف شده ومورد حمایت کلیه دانشمندان علوم مربوطه است آشنا شویم. بانی این طرح موسسه ماکس پلانک آلمان است. MaxSynBio—-اینجا کلیک کنید.


اصل اول طراحی از پائین به بالا یعنی ابتدا ساختن ملکول های پایه پیچیده بیوسیستم شیمیائی بی جان مانند چربی ها، قندها، پروتئین ها، نوکلئوتیدها، غشائ سلولی که سخت افزارهای یک سلول بشمارمی آیند و سپس بعد ازشناسائی جزئیات ساختمانی سلول زنده برای کپی برداری و سپس قراردادن آنها مطابق طرح خود دردرون غشائ ساخته شده سنتزی (نه دردرون غشائ زنده سلولی) و دادن برنامه نرم افزاری برای ایجاد حیات از بی جان به جاندا. این را میگویند مهندسی ماشین سازی پائین به بالا. این را میگویند خلق حیات از ماده بی جان. حال علم موفق میشود به این طریق حیات مصنوعی درست کند سئوال بزرگی است. هنوز قدم اول هم برنداشته ایم. مهمتر از همه ساخت غشائ سلولی مصنوعی که ساختمانی بسیار پیچیده دارد. 


اصل دوم طرح بالا به پائین


اساس این طرح بر پایه ارگانیسم زنده موجود استوار است. مانند باکتری ها که یک سیستم بسیار پیچیده و زنده هستند. دانشمندان و محققین بیولوژی سنتزی ( موسسه آقای جان ونتر) از این روش برای پیشبرد اهداف خود استفاده کرده اند. ژنهای باکتری را تا حد امکان با برداشتن ژن های غیر ضروری بزعم خودشان کوتاه کردن ژن های موجود زنده سپس بیرون آوردن ژن و جایگزین کردن با ژن خلاصه شده- اعمالی که برای حد اقل زندگی طبیعی نیازمند است. یعنی یک سلول دست کاری شده ضعیف. مهندسان این روش را مهندسی برگردان مینامند.

سلولی با متابولیسم خاص. این روش را دانشمندان برای استفاده ازسیستم بیولوژی برای مصارف عملی پیچیده بکارمیگیرند. مانند مبارزه با سرطان ،بیماری های خاص وغیره. این روش که بر پایه ساختار موجود زنده بنا میشود ایجاد حیات و یا حیات مصنوعی قلمداد نمیشود. خلق یعنی تمامی ملکول های سخت افزاری یک سلول را خودمان بسازیم مخصوصا غشائ سلولی که یک سیستم پیچیده جانداراست .اینکه سیستم اطلاعاتی سلول را بیرون بیاوریم وخود سلول را زنده نگه داریم تا اطلاعات دریافتی جدید را آنالیزه و شناسائی کند و آنهم در لوله آزمایش نه درمحیط طبیعت. خداوند حیات را با 20 اسید آمینه و چهار باز خلق کرد و درپروسه تکامل آدم را از انسان تکامل یافته بیرون آورد و تمامی موجودات زنده اعم از گیاهی و جانوری را بر پایه این 20 اسید و چهار باز تداوم حیات بخشید. اگر آقای جان ونتر خالق حیات خود ساخته است باید از بین میلیون ها اسید آمینه مختلف که باید بزعم لائیک ها قاعدتا تصادفی ایجاد شده باشند، چند اسید دیگری غیراز این ها که در حیات است را خلق کنند و بگذارد درسلول خود ساخته. کپی برداری هم ازحیات نکند. اگر حیات را نشان داد بله ایشان میتوانند خود را خدای رقیب خدای بزرگ بداند، فریب افکارعمومی است


3-اشکالات علمی وترفتدهای فریب افکارعمومی جان ونتر


جیمز واتسون دانشمند معروف و برنده جایزه نویل و پایه گذارعلم ژنتیک همانطور که قبلا اشاره شد، جان وینتر را به هیتلر تشبیه کرده است. منظورشخصیت و کارهای او مانند هیتلر به بشریت لطمه وارد میسازد. جان ونتردرسال 2009 از بارک اوباما بالاترین مدال دانش را دریافت کرد که معمولا بین دانشمندان کمترعرف است. چیزی که سئوال برانگیز است و به شخصیت او بازمیگردد. درسال 2001 همزمان با سازمان بین الملی ژنوم انسان نقشه ژنوم تهیه شده توسط خودش را اعلام کرد، درصورتیکه این سازمان با بودجه بین الملی مسئول تهیه نقشه ژنوم انسان بود و جان وینترهم با آنها همکاری میکرده با دستگاه های پیشرفته ترعلمی، جان ونتر توانست توالی و نقشه ژنوم باکتری Haemophilus influenza را زودتر اعلام کند. (زرنگ بازی علمی برنامه ریزی شده توسط؟؟؟).

او با استفاده از داده های سازمان بین الملی نقشه ژنوم انسان که اطلاعات مطابق روش علمی دانشمندان علوم دوره ای منتشر میکرده و با استعانت از دستگاه های فوق مدرن و با رقابت با این سازمان با ترفندی وی در کاخ سفید دریک تشریفات غیرعرف درحضور کلینتون و تونی بلر نقشه ژنوم انسان را به نام فعالیت خود معرفی کرد. بیشترین گزارش های کنسرسیوم ونتر توسط خودش و نه گروه کاری آنها اعلام میشد. او سعی داشت خود را به عنوان اولین انسان که نقشه ژنوم را تهیه و ارائه داده معرفی کند یعنی تمامی 6 میلیارد واحد شیمیائی موجود در ژنوم انسان را، وپاتنت آن را هم به نام خود کند که مورد اعتراض اکثر دانشمندان قرارگرفت. این موضوع وترفند های غیراستاندارد و علمی ایشان دربرابر دانش را میتوانید درمقاله What’s Wrong With Craig Venter? ملاحظه فرمائید-.

جان وینتردربرابردریافت پول حاضر به در دسترس قراردادن اطلاعات خود میشود. بعلاوه او تحقیقات خود را بامید دریافت پروژه جدید دارو سازی سریع به ثبت میرساند. جان ونتردرسال2006 موسسه ای بنام خودش تاسیس کرد و به تحقیقات گسترده در باره باکتریها و ویروس ها و دست کاری در ملکول های ژنوم آنها برای سایر موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها کرد. او برای بررسی های خود ملکول های ساختار ژن را از ارگان های زنده استخراج و به کمک دستگاه ای فوق مدرن ذخیره و سپس آنها را براساس الگوی باکتری های زنده بهم متصل و وارد سلولی که ژن ان را بیرون آورده بود میکرد و سعی نمود با برداشتن تعدادی ازملکولهای ژن یک باکتری به ژن های موثردرحیات باکتری برسد.


بطورنمونه ساده ترین نوع باکتری بنام  Mycoplasma genitalium انتخاب کرد. حال سئوال پیش میآید چرا ایشان این باکتری را انتخاب کرده است آیا به دلیل ساده بودن ژنوم آن بوده یا دلیل دیگری هم دارد. این باکتری جزئ اولین باکتری حیات است که خوشبختانه هنوز درکنار نسل های بعد از خود عرض اندام میکند. این نوع باکتری دارای غشائ سلولی بسیار ساده و برخی هم میگویند غشائ سلولی ندارد که البته نمی تواند درست باشد چیزی باید ژنوم این باکتری را از محیط اطراف مجزا کند  و نگذارد مواد غیر ضروری وخسارت زا به درون سلول وارد شود. غشائی تکامل نیافته ولی ارگانسیم پیچیده البته از سایر پروکاریوت ها ساده تر به عبارتی نطفه خالص یا ژن ناقص اولیه. ایشان خیلی راحت میتواند با قطره چکان میکروسکوپی ژن را بیرون بیاورد و غشائ آن لطمه نخورد وسلول زنده بماند تا ژن باصطلاح مصنوعی را دریافت کنذ. آقای ونترجزئیات کار خودرا علنی نمی کند  و بسیاری از دانشمندان همفکر موضوعات ظریف آنرا مخفی میکنند. او با کم کردن تعدادی از ملکول های ساختار ژن ادعا کرد که ژنوم مصنوعی ساخته و این ژن توانسته فعالیت آن را برعهده بگیرد. بلافاصله این طرح رابه نام خود به ثبت رساند. محققین و دانشمندان فورا به او اعتراض کردند که ایجاد ارگانیسم مصنوعی نباید در دست فرد خاصی باشد به کل دانشمندان تعلق دارد. دانش انحصاری نیست برای تجسس بیشتر روی آن زنجیره ای است باز، این سنت علم است. آنها با حرکات و رفتارجان ونتر این خطر را احساس کردند که مطابق برنامه او که تهیه سم بیوتکنیکی بود امکان ساخت سلاح بیولوژیکی در دستورکاراو قراردارد و شاید هم عنوان خلق حیات مصنوعی پوششی برای رد گم کردن برنامه های او بوده است. پرفسوردکتر آلفرد پوی لر از دانشگاه بیلفلد آلمان که یک دانشمند معروف المانی و جزئ پشگامان مهندسی ژنتیک و در رمز گشائی ژنوم نقش اساسی داشته است-در باره کارهای ونتر چنین میگوید. عین مطلب را ترجمه کرده ام مطالب داخل پرانتز ازاین جانب است.اینجا کلیک کنید


" این کارعلمی خوبی میتواند باشد اما نه یک ادعای بزرگ که بسیاری از متخصصین انتظار آنرا داشتند.از نظر بیوتکنولوژی یک نتیجه حائز اهمیت بشمار نمی آید. کارعلمی با دقت و تلاش انجام شده و نتیجه ان هم قابل تقدیر است ولی یک درجه ساده برای ساختن مواد که به آن امید بسته بودیم نبود. تیم ونتر و همکاران قرار بود روی ژن توارثی مصنوعی کار کنند.

درحقیقت ژن باکتری Mycoplasma mycoides به کمک تک تک ژن توارثی باکتری باز سازی شد و سپس درون یک باکتری دیگر از این جنس گذاشته شد. مطابق داده های بدست آمده (اطلاعات کسب کرده از موسسه ونتر)ژن توارثی ساخته شده و مصنوعی جایگزین ژن اریگنال شده و کنترل سلول را به دست گرفته است. در آزمایشات معرفی شده کنونی ژنوم را کوچکتر کردند تا باکتری با حداقل ژنوم به حیات خود ادامه دهد ولی در این آزمایش باکتری جان دار نبود. بر اساس اصول حاکم بر دانش مولکولار بیولوژی و بر اساس داده ای در اختیاربرای تحریک جاندار شدن، دانشمندان آزمایش اول را به کامپیوتر واگذار کردند و باکتری غیر جاندار معرفی شد. نتیجه این آزمایش به ما این را میرساند که هنوز دانش و اطلاعات ما برای راه انداختن سلول زنده با ژنوم حداقلی بر اساس اصول ساختار تشکیلاتی سلول کافی نیست. از این جهت آنها در آزمایش بعدی پی درپی تک تک ژن ها را پیاده کردند تا بدانند آیا آنها برای حیات سلول ضروری است یا خیر. برای این کار سه گروه از ژنها را شناسائی کردند.اول ژنهائی که بدون شرط باید باشند و دوم ژنهائی که درکد دهی ( تکثیر پذیری) نقش بازی میکنند و ژن هائی که باید حذف شوند.

در نهایت 473 ژن باقی ماند که در شرایط لابراتوار محیطی سازکار برای حیات و غذا فراهم کردند و سلول زنده ماند. همانطور که بررسی ها نشان میدهد، در شرایط کمتر مطلوب، بیشتر ژن ها برای زنده ماندن مورد نیاز است. به گفته کارشناسان، محققان  نمیتوانند یک عملکرد بیولوژیکی را تشخیص دهند. این نشان می دهد که تا به حال عوامل ناشناخته وجود دارد که برای حیات ضروری است. اگر چه ایجاد یک ژنوم حداقل هدف ونتر بود، کارهای او می تواند برای ساخت سلول ها با خواص خاصی مورد استفاده قرارگیرد. برای مثال، سلول ها می توانند با مسیرهای متابولیکی اضافی یا کد ژنتیکی تغییر یافته برای تولید مواد مخدر یا مواد شیمیایی صنعتی ( مثلا سلاح های شیمیائی)مورد استفاده قرارگیرند.باا ین حال، باید از خود بپرسید: آیا این واقعا باکتری ایده آل برای سنتز مواد مرتبط با بیوتکنولوژی است؟ "

بعد ازایجاد عنوان بیولوژی سنتزی کشورآلمان و سایر کشورها خطر بازی با  ژنوم موجود زنده و نقش آن در ساختار بیولوژی سنتی قوانین مهمی را تدوین کردند برای محدود کردن فعالیت تکنیکر های امثال اقای ونتر، آنها جزئیات کار را میدانستند.

4- نظرقرآن در دستکاری خلقت حیات

حیات از خلق نطفه آغاز شد. البته نه نطفه ای که از صلب پشت مرد که سخت است و ترائب استخوان سینه زن که نرم است بیرون می آید. این از تصورات غلط بر باورما نشسته است. به عبارتی نظرمفسرین در هزارسال قبل بر اساس باورهای علمی آن زمان بنابراین ما هم از آنها یاد بگیریم و با علم روز آیات قرآن را تاویل کنیم. علم پیشرفت کرده و تصورات ما هم پیشرفت نشان دهد.

آیات قرآن درباره خلق حیات و آغاز آن ازنطفه بطوراعجازانگیزی با واقعیت های علمی روز مطابقت دارد و حتی فراترازعلم خلقت انسان در قرآن با نگاهی جدید ومطابق علم روز. حال انسان هم ازهمین نطفه آغازبه شدن کرد. نطفه براساس تعریف علم زیست شناسی چیست. تخم مرغ را مثل بزنیم .تخم مرع یک نطفه کامل است. مرغ و خروس جفت گیری میکنند و نطفه لقاح یافته از نر و ماده میشود نطفه بارور شده و آماده ادامه حیات. خروس به تنهائی نمی تواند نطفه بارور شده را ایجاد کند. نطفه تا زمانی که بارور نشده نطفه نیست ژن نر و یا ماده است. برنامه ریزی نرم افزاری خلقت که خداوند متعال درنهاد حیات تعبیه کرده از یگ الگو تبعیت میکند. نطفه از لقاح دو ژن نر و ماده ایجاد و در وسط  زرده قرارگرفته و دورآنهم غذای مورد نیاز تعبیه و اطراف آن هم سفیده قرارگرفت تا جنین رشد کرده نیاز خود را بر طرف کند. این یک نمونه از نطفه حیات است در تمامی طبیعت همه جانوران و گیاهان ازیک الگوی واحد تبعیت میکنند همه آنها دارای آجرهای ساختاری واحد هستند. یعنی 20 نوع اسید آمینه و آن هم همه از نوع ایزومر آلفا و چهار باز برای کد بندی و ذخیره اطلاعات. سئوالات فراوانی همچنان بدون جواب مانده. آیا ژن به تنهائی قادراست فرماندهی ساختن جوجه را صادر کند. ژن فقط اطلاعات را دراختیارمیگذارد. موجود زنده دارای ساختار مادی است که همان ملکول های پایه و انرژی هستند .انرژی اینجا مفهوم متابولیسم یا سوخت وساز معنی میدهد. بنابراین باید یک نرم افزارهم وجود داشته باشد که فرماندهی عملیات جوجه سازی را برعهده بگیرد. آقای ونتر دست به دامن کامپیوتر شد و یک نرم افزار پیچیده را ساختند تا فرماندهی ژنوم باصطلاح مصنوعی خود را رهبری کند. نوبت طبیعت که میرسد لائیک ها میگویند همه این عملیات تصادفی و خود جوش انجام میشوند. دانشمندان میگویند ملکول های پلی مرآز می آیند و همنیطورآتوماتیک ملکول ها را بهم وصل میکنند و ملکول بزرگ ژن را میسازند و اگر اشتباه هم کردند  فورا برمیگردند و آنرا اصلاح میکنند؟ سئوال بعدی در موجود زنده پرسلولی چه عاملی اطلاعات را با سرعت غیر قابل تصوربه سلول های دیگر منتقل میکنند که درآن واحد همه سلول ها پلان واحدی داشته باشند که یکدفعه از تخم مرغ مارمولک بیرون نیاید.

قرآن میفرماید خلق و امربه عنوان دو جزئ تفکیک نا پذیر و با هم ساماندهی حیات را برعهده دارند . امرخدا و نقش آن درساختارمادی کیهان. دانشمندان اخیرا نظر داده اند که حیات از نطفه آغاز شد یعنی اول باید ژن خلق شده باشد.غذای ژن هم بصورت آماده یعنی ملکول های اسید آمینه جدا شده، قند و چربی تک واحدی .چرا؟ هنوز نه آنزیم داریم و نه سوخت وساز سامان گرفته است. خداوند بر روی پوسته جامد تازه شکل گرفته و داغ که هنوز نه اکسیژنی وجود دارد و نه اتمسفری ابتدا اقوات را در چهار دوره مقدر میکند. نفرموده خلق میکند، برنامه ریزی میکند. غذا برای کی برای نیازمندان به این غذا سوائ السائلین و بعد نطفه را در دل سنگ رس خالص که هنوز داغ است و از رسوب سیاه رنگی بر روی و درون آن به جای مانده حما مسنون خلق میکند. پس ابتدا غذا درست میشود وبعد هم نطفه-چگونگی روند پیدایش حیات در زمین اولیه از نظر قران


.دانشمندان زیست شناس حدود کمتر از دو دهه به این راز خلقت پی برده اند که سنگ سفال یا پیریت به عنوان پلی مرآزعمل کرده اند. صلب وترائب هم صفت صلصال و حما مسنون است. جسم نرم رسوب حما مسنون بر روی جسم سخت صلصال و آنهم صلصال کالفخارسفال پخته وهنوز داغ. آب دافق هم از بین این دو به بیرون میتراود میبایستی دافع باشد از محیط دفع شوند. به مقاله مائ دافق و نقش آن در پدیده خلقت حیات مراجعه فرمائید. این چنین نطفه خلق میشود و ا ین نطفه همان باکتری است که آقای ونتر برای آزمایش خود انتخاب کرده. چیزی بین بی جان و جاندار. فقط میتواند تنها خود را تکثیر کند ولی ژن کامل ندارد و نمی تواند انتقال و راثت داشته باشد. آب دافق هم همان آبی است که جناب پلیمرآز مرتبا آزاد شدنش را توسط کامپیوتراعلام میکند. این ها واقعیت هائی است که در قرآن برای ما در قالب تمثیل بیان شده تا سرنخ  تجسس را بگیریم و ادامه دهیم ولی می بینیم چه بر روزگار خود و قرآن درآورده ایم. نشسته ایم درقرن شکوفائی علم و فکر ما در هزار سال قبل پروازمیکند.

دنیای غرب جای تحقیق ما را گرفته اند برحال زار قرآن باید گریست که رسول اکرم (ص) در روز قیامت به خدا گلایه میکند که این امت من (یعنی ما مسلمانان که به او ایمان آورده ایم) قرآن را مهجور قرارداده اند. نگذاشتند با تصورات ذهنی کهن عظمت آیات علمی قرآن برملائ شود. حال به آیه مربوطه هم اشاره ای بکنیم .انشائ الله درمقالات بعدی بیشتردرباره نطفه امشاج که همین نطفه پروکاریونت است وعلقه که ایوکارینونت است خواهم پرداخت. به مقاله خلقت انسان درقران با نگاهی جدید ومطابق علم روزخلقت نطفه وعلقه مراجعه فرمائید.

دستکاری در خلقت حیات کاری است شیطانی


ابلیس با ابزار شیطان که همان خواسته نفسانی است اکثرانسان ها را گمراه میکند. تاکید خداوند روی شرک است وکسانی که شریک برای خداوند میتراشند هرگزآمرزیده نمیشوند گناهی بس بزرگ است.
إِنَّ اللّهَ لاَ يَغْفِرُ أَن يُشْرَكَ بِهِ وَيَغْفِرُ مَا دُونَ ذَلِكَ لِمَن يَشَاءُ وَمَن يُشْرِكْ بِاللّهِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلاَلًا بَعِيدًا
خداوند کسانی که برای خداوند وصفات او شریک بتراشند را نمى‏آمرزد و فروتر از آن را بر هر كه بخواهد می بخشايد و هركس به خدا شرك ورزد قطعا دچار گمراهى دور و درازى شده است

لعنه اللّهُ وَقَالَ لَأَتَّخِذَنَّ مِنْ عِبَادِكَ نَصِيبًا مَّفْرُوضًا وَلأُضِلَّنَّهُمْ وَلأُمَنِّيَنَّهُمْ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَيُبَتِّكُنَّ آذَانَ الأَنْعَامِ وَلآمُرَنَّهُمْ فَلَيُغَيِّرُنَّ خَلْقَ اللّهِ وَمَن يَتَّخِذِ الشَّيْطَانَ وَلِيًّا مِّن دُونِ اللّهِ فَقَدْ خَسِرَ خُسْرَانًا مُّبِينًا
خداوند بر او که ابلیس باشد لعنت میفرستد و نقل میکند که او گفت (حال که مرا طرد کردی من هم) آنان (انسان) را سخت گمراه میکنم و آنها را در آرزوهای دور و درازی میبرم (خالق شدن) و آنها را وادار میکنم با بریدن گوش چارپایان در خلقت  تو دستکاری کنند فَلَيُغَيِّرُنَّ خَلْقَ اللّهِ و میفرماید هرکه بجای خدا از خواسته نفسانی خود پیروی کند قطعا دستخوش زیان جبران ناپذیری میشوند. به آنها امرمیکنم که گوش چارپایان را ببرند. بریدن گوش و تغییر در خلقت خدا با هم درارتباط هستند. اشاره به خون گرفتن ازموجود زنده برای تغیر در ژن آنها است. که خسرخسرانا مبین (خسارتی که جبران ناپذیر است) را درپی دارد.

زیانی که حیات زمین را دگرگون میکند که اشاره به برچیدن حیات درزمین است. (خود من برای تست درجه لخته کنندگی خون مواد استخراجی از گیاه بومادران از گوش خرگوش ها خون میگرفتم). خداوند متعال به ما درک مفاهیم عالیه آیات متشابه را عطا فرماید وما را از بند تصورات وتخیلات کهن برهاند .انشائالله.-سید محمد تقوی اهرمی بمناسبت رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) وشهادت امام حسن مجتبی (ع)16-8-1397

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

022349
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
280
740
3018
11408
1020
20329
22349

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-06-02 11:20:46
امارگیر سایت