خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نزول آهن و چهارپایان و اعجاز علمی آن

 

مقدمه نوشتار


موضوع نازل کردن آهن از فضا وهمچنین چهار پایان و آب به مقدار معلوم که در هر سه آیه دلائل علمی خود را دارد که اگر به علوم اختر شناسی و زمین شناسی آشنا باشیم ودر هر آیه مربوطه دقت و تفکر کنیم عظمت قرآن را در می یابیم. باران نیز از آسمان نازل میشود و ملائکه هم نازل میشوند و کلمه نزول دارای مفهوم بسیاری دارد ولی در همه آنها فرستادن معنی اصلی آن ها است .شیوه نزول هر موضوعی و دلائل خاص آن را در سایر آیات میتوانیم پیدا کنیم.ا گر چه عنوان این نوشتار را نزول آهن و چهار پایان انتخاب کرده ام ، مجبوریم برای رسیدن به مفهوم علمی آنها به موارد دیگر هم اشاره نمائیم. دانستن چگونگی پیدایش زمین و منظومه شمسی و آخرین تئوری های اعلام شده و جهان بینی قرآن در خلقت حیات کلید رمز رسیدن به مفاهیم و واقعیت آیات مربوطه است . در مقاله پیدایش زمین و تئوری جدید از نظر قرآن که نقدی است کاملا علمی ازنظریه پیدایش زمین از دید گاه قرآن ما را برای رسیدن به مقصود راهنمائی میکند. شیوه نزول و اسباب آن و هدف آیه از بیان آن که به یک مطلب علمی ختم میشود در تقسیم بندی زیر دنبال میکنیم.


نزول آهن به عنوان یک فلز خالص و پر مصرف


همه چیز از منظر قرآن در زمین نازل شده است. زمانی که حضرت ابراهیم میفرماید وَ مَا لِي لاَ أَعْبُدُ الَّذِي فَطَرَنِي وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ- چرا کسی را نپرستم که مرا از فطرنی (از زمان انبساط کیهان خلق) کرد و باز گشت بسوی او است. آغاز خلقت انسان از خلق ماده شروع شد. قالَ بَل رَّبُّكُمْ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ الَّذِي فَطَرَهُنَّ وَأَنَا عَلَى ذَلِكُم مِّنَ الشَّاهِدِينَ-انبیائ 56 خداوند من  رب السموات والارض کسی است که آن را باز کرد و من ازجمله گواهان هستم. همه چیز در زمین از گاز و غبار کیهانی ایجاد شده بنابراین خود کره زمین و هر آنچه که در آن است از کیهان نازل شده-: وَإِن مِّن شَیْءٍ إِلَّا عِندَنَا خَزَائِنُهُ وَمَا نُنَزِّلُهُ إِلَّا بِقَدَرٍ مَّعْلُوم -حجر/21. همه چیز و خود جهان مادی از نور ناب ذاتی خداوند ایجاد شده و مقدار واندازه آن را خداوند در نزول آن به جهان مادی و زمین برنامه ریزی کرده است. تاکید خداوند بر آهن و یا انعام دلیل علمی خاصی دارد که برای انسان تذکری است بر حقانیت خداوند. حال فلسفه نزول آهن از دید علمی

نزول آهن و دلیل علمی آن


وَ اَنزَلنَا الحَدیدَ فیهِ بَأسٌ شَدیدٌ وَ مَنَافِعُ لِلنّاسِ حدید25- در این آیه تنها به نزول آهن و کسب قدرت فوق العاده و منفع اقتصادی اشاره شده است. نزول به شیوه خاص خود بوده نه اینکه مثلا شهاب سنگها و یا خورده سیارات آهن را به زمین آورده اند. آهن یکی از عناصری است که در شهاب سنگ ها وجود داشته از جمله یخ فراوان ولی تاکید قرآن بر تنها نزول فلز آهن اعجاز این آیه در این است که اتم آهن در ستارگان ساخته شده و در خورشید همراه غبار کیهانی منتقل و به زمین داده شده که پروسه خاص خود را دارد.


کیهان در شش دوره خلق میشود و در مدت حدود سه الی چهار دقیقه اول پس از انبساط کیهان خلق ماده شروع میشود که در مقالات مربوطه بعتفصیل بیان داشته ام ووارد جزئیات نمی شوم علاقمندان توصیه میشود به آنها مراجعه فرمایند.در پایان این شش دوره هسته اتم های ئیدروژن و هلیوم به نسبت 75 به 25 از نظر فیزیکدان برجسته وبرنده جایزه نوبل فیریک استون واینبرگ ( دیگران نسبت ئیدروژن به هلیوم را بیشتر میدانند) در حقیقت سنگ بنای کیهان با این دو عنصر گذاشته شد کیهان خلق شد براساس نظر قرآن ابتدا هر پدیده طبیعی خلق میشود و سپس فسوی میشود یعنی با همان سنگ پایه اولیه شکل داده میسشود و نکته دیگری هم در قرآن هست و آن ثم الستوی علی العرش است سپس به مدیریت و برنامه ریزی آن میپردازد. 700000 سال بعد از خلق این دو عنصر که بصورت هسته اتم هستند با جذب الکترون به اتم تبدیل میشوند. واین دو اتم در حرارت بالا که در اثر گرانش ویا دلیل دیگری که برای علم کاملا شناخته شده نیست واکنش همجوشی هسته ای بین این دو عنصر پایه، شروع میشود و کهکشانها و درون آنها ستارگان به همان شیوه درست میشوند. خلقت کیهان در شش روز از دید علم و قرآن برخی از ستارگان در اثر عواملی متلاشی میشوند وغبار کیهانی متشکل از برخی عناصر را در فضا پرتاب میکنند. بنابراین در اینجا کیهان تشکیل میشود از گازهای ئیدروژن و هلیوم که اصطلاحا میگویند گاز و غبار کیهانی که همان عناصری است که در ستارگان در حال متلاشی شدن به دلیل حرارت بالا در فضا پرتاب شدند.

نسبت گاز های ئیدروژن و هلیوم حدود 99 درصد و غبارکیهانی حدود یک درصد. حال در این غبار چه عناصری یافت میشوند. کمی به علم شیمی بپردازیم عناصر سنگین تر از آهن البته خود آهن هم جزئ آن است و به عبارتی سر دسته این عناصر است و میگویند عناصر آهن و سنگین تر از آن. خورشید در بدوا تولد از سوختن ئیدروژن و تبدیل آن به هلیوم هم جوشی هسته ای را انجام داد. 99 در صد گاز و غبار کیهانی را از آن خود کرد و بقیه را که کمتر از حدود یک درصد بود به چهار سیاره سنگی و بقیه گازی هدیه کرد. زمین بر اساس نظریه قرآن تکه ای از خورشید بود که به بیرون پرتاب شد و ادامه همجوشی هسته ای را بیرون از خورشید به پایان رساند. خورشید از غبار کیهانی سهم خود را به زمین هم داد از جمله آهن و فلزات سنگین تر از آن بود که در خورشید و زمین نمیتوانستند درست شوند و همان آهنی بود که در غبار کیهانی بودند در زمین هم اسقرار یافت. عناصر 1 الی 25 جدول مندلیف که مهمترین عناصر پایه حیات بودند در زمین درست شدند. چرا برای اینکه تا آهن گرما ده بودند و آهن به بعد گرما گیر است. یعنی برای تولید آهن به حرارت بسیار بالاتری نیاز بوده است. زمین نمی توانسته این حرارت را در اختیارعناصری که با همجوشی هسته ای باید آهن را درست کنند قرار دهد . بنابراین به نکته جالب آیه قرآن میرسیم. آهنی که در زمین است از فضا به زمین منتقل شده و مستقیما به عنوان اتم آهن در اختیار زمین قرار داده شده یعنی مستقیما و به همان شکل اتم نازل شده است. نکته دیگری که قرآن به آن اشاره فرموده مصرف فوق العاده آهن در صنعت دفاعی باس شدید و سایر صنایع منافع للناس که تنها فلزی است که این ویژگی خاص خود را دارد که در زمان نزول قرآن تصور این واقعیت امکان نداشته است.


نزول آب از فضا در حد مورد نیاز زمین


وَأَنزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً بِقَدَرٍ فَأَسْكَنَّاهُ فِي الْأَرْضِ وَإِنَّا عَلَى ذَهَابٍ بِهِ لَقَادِرُونَ- ما آب را باندازه مورد نیاز از فضا به زمین ساکن کردیم. آب باران در زمین سکونت دارد ولی آیه میفرماید ما از سمائ(فضا) در زمین آب را سکونت دادیم .پس آب از بیرون از سمائ به زمین آمده است .دانشمندان در نظریه جدید اعلام کرده اند که آب فراوان در زمین منشائ فضائی دارد و در زمانی که زمین تازه متولد شده بود و خورده سیارات بیشماری که حامل یخ فراوان بودند با زمین برخورد و آب را باندازه برنامه ریزی شده در زمین قرار دادند.


نزول وحی به پیامبر اسلام(ص)


نزول وحی به پیامبر اسلام(ص) توسط ملک مخصوصی و با شیوه بسیار عجیب وعلمی بطرز بسیار زیبائی بیان شده که در مقاله فیزیک و شیوه نزول وحی در قرآن مشروحا بیان داشته ام
نزول انعام برای انسان
انسان در پروسه پیدایش حیات در زمین اولیه و از نطفه اولیه حیات که نفس واحده است خلق میشود و زوج آن هم از همان تک سلولی اولیه حیات از آن قرار داده میشود. نزول انعام در درون پروسه حیات است نه بطور مستقیم از جائی مثلا از اسمان انعام ساخته شده نازل نمیشود . در پروسه تکامل انسان و انعام هر دو از شکم نیای خود در زمین اولیه و در خلق های مکرر پا به عرصه وجود میگذارند. این خلق بعد از خلق در سه دوره تاریکی زمین اولیه که هر کدام پانصد میلیون سال بطول می انجامد و زمین شناسان آن را دوره های سه گانه باکتری های اولیه حیات میدانند که به فرموده قرآن آسمان دودی و تاریک بود یعنی قبل از پیدایش جو زمین .ابتدا انسان را نام میبرد و سپس انعام و اشاره میفرماید یخلقکم شما انسان و انعام را در شکم نیای (کهن) خود در دوره های سه گانه تاریکی زمین خلق میکنم . فعل آینده در گذشته است . بنابراین نزول پیدایش در پروسه حیات است و کسانی که فکر میکنند هر نزولی مانند باران است که از سمائ فرو میریزد به ادامه آیه توجه نفرموده اند. به آیه 6 سوره زمر توجه فرمائید. مشروح ظلمات ثلاثه وفعل یخلقکم و اینکه در رحم زنان نیست و در زمین اولیه است در مقاله ظلمات ثلاثه در قرآن و خلقت انسان بیان شده است.

خَلَقَكُم مِّن نَّفْسٍۢ وَٰحِدَةٍۢ ثُمَّ جَعَلَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَأَنزَلَ لَكُم مِّنَ ٱلْأَنْعَٰمِ ثَمَٰنِيَةَ أَزْوَٰجٍۢ ۚ يَخْلُقُكُمْ فِى بُطُونِ أُمَّهَٰتِكُمْ خَلْقًۭا مِّنۢ بَعْدِ خَلْقٍۢ فِى ظُلُمَٰتٍۢ ثَلَٰثٍۢ ۚ ذَٰلِكُمُ ٱللَّهُ رَبُّكُمْ لَهُ ٱلْمُلْكُ ۖ لَآ إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ فَأَنَّىٰ تُصْرَفُونَ
شما را از نفس واحده خلق کردم و سپس جفت آنرا از آن قرار دادم. برای شما از چارپایان هشت جفت نازل کردم و شما و چارپایان در شکم نیای خود بصورت خلقی بعد از خلق و در ظلمات سه گانه خلق میشوید. خدا رب شما است وملک از آن او است. چرا خداوند انسان و انعام را در این ایه کنار هم قرار داده احتمالا دلیل علمی خود را دارد که باید تفحص شود شاید دلائل تکاملی و روابط هم تیره گی با هم داشته باشند که میتوان با تجسس ژنتیکی آن را مورد بررسی قرار داد که از موضوع این نوشتار خارج است . ایه 11 سوره شوری تمثیل زیبائی دارد که مفهوم نزول انعام و حتی انسان را به وضوح بیان میفرماید.
فـاطـر السـمـوات و الارض جـعـل لكـم مـن انـفـسكم ازواجا و من الانعام ازواجا يذروئكم فيه ليس كمثله شى ء وهوالسميع البـصـيـر–خداوند منبسط کننده کیهان ( که از زمان انبساط آن) برای شما و انعام زوج هایی قرار دارد همه شما را بطریق زراعت در (زمین) پرورش داده و تکثیر میکند و این رخ داد مثل و مانندی در کیهان ندارد و او شنوا و بینا است. به مقاله لیس کمثله شئی منظور خداوند نیست مراجعه فرمایید


نزول لباس برای بنی آدم


یَا بَنِی آدَمَ قَدْ أَنزَلْنَا عَلَیْكُمْ لِبَاسًا-اعراف-26 هر چه انسان می سازد درحقیقت ساخت خدا است. قَالَ أَتَعْبُدُونَ مَا تَنْحِتُونَ -وَاللَّهُ خَلَقَكُمْ وَمَا تَعْمَلُونَ-گفت (ابراهیم) آيا آنچه را مى‏تراشيد مى‏پرستيد-با اينكه خدا شما و آنچه را كه مى‏سازيد آفريده است -99 صافات.براساس جهان بینی قرآن خلاقیتی که خداوند در نهاد انسان گذاشته است هر چه انسان می سازد کار خداوند است وسائلی هستند برای آزمایش انسان چرا برای اینکه خداوند انسان را جانشین خود در زمین قرار داد و از علم خود مانند خلاقیت که جزئ اسمائالله است به او اموخت. مثلا خداوند در قرآن میفرماید کشتی را برای شما افریدم و چیز های دیگری هم آفریده ام که هنوز نمیدانید و منظور ایات را توجه کنیم.وسائل حمل ونقل امروزی . بنابراین اگر ما جهان بینی قرآن را بشناسیم تناقصی در بیان آیات نیست .درک ما از قرآن ناقص است چراکه ما قرآن را نمی خوانیم و در باره آیات تفکر نمیکنیم و هر جا میخواهیم مفاهیم آیات را بدانیم به نظر گذشتگان مراحعه میکنیم و دچار تناقص میشویم و گذشتگان برداشت زمان خود از آیات را داشتند و ما نیز باید برداشت امروزی و مطابق علم روز را داشته باشیم. در یک کلام هر آنچه ما داریم همه از گاز و غبار کیهانی است که با تدبیر و مدیریت خداوند طی تکامل بسیار زمان بری سر و سامان داده شده است و همه از طرف خداوند نازل شده است. همزمانی این نوشتار با سالروز وفات حضرت فاطمه زهرا (ع) است یاد آن سرور گرامی و عزیز پیامبر اسلام را گرامی میداریم و تسلیت به دوست داران آن بزرگوار. سید محمد تقوی اهرمی نهم بهمن 1398

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

022015
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
686
1125
2684
11408
686
20329
22015

Your IP: 18.232.38.214
Server Time: 2020-06-01 20:39:31
امارگیر سایت