خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فرق مائ دافق و مائ مهین از نظر علم و قرآن

مقدمه نوشتار


کلمه مائ در قرآن به معنی همین آبی است که ما مینوشیم وحیات موجودات زنده به آن بستگی دارد. هیچ جای قرآن به آب به عنوان نطفه اشاره نشده و این تخیلات ذهنی ما است. اصل آیات با تفسیر آیات فرق میکند. نقش آب در پیدایش اولیه حیات موضوع مهمی است که فکر دانشمندان زیست شناسی و زمین شناسی را به خود مشغول داشته است. دانشمندان چگونگی پیدایش عناصر شیمیائی در زمین را نمی دانند و نظریه ای که در این ارتباط ارائه شده سند یت علمی ندارد و صرفا یک نظریه خام است. باور بر یک نظریه خاص در پیدایش زمین تاثیر مستقیمی بر چگونگی پیدایش عناصر شیمیائی در زمین دارد. در مقاله پیدایش زمین و تئوری جدید از نظر قرآن به دو نظریه مهم پرداخته ام. آنچه که به این نوشتار برمیگردد روند پیدایش ملکول آب و سایر عناصر اصلی ساختار تشکیلاتی حیات است. نظریه های متعددی در پیدایش حیات پس از آزمایش اوری و میلر ارائه شده است که همه روند تکاملی نظریه پیدایش حیات را داشته است. ابتدا دانشمندان تصور میکردند که حیات در آب فراوان و در دریا و اقیانوس ها شکل گرفت. زمان وقوع پیدایش حیات از ابتدای سرد شدن پوسته جامد زمین مورد تائید همه دانشمندان قرار رفته است.

 

 

داده های جمع آوری شده از باکتری های اولیه حیات که در چند سال اخیر بدست آمده واطلاعاتی از ملکول های آلی حیات در شهاب سنگ ها بیان گر این است که پایه حیات به ابتدای شکل گرفتن و سرد شدن پوسته جامد زمین اولیه بر میگردد. کشف ژن و گسترش دامنه اطلاعات ژنتیک در موجودات زنده دانشمندان را بسوی آغاز پیدایش اولیه ملکول ژن کشاند چرا که ژن میتواند اطلاعات ساختار تشکیلاتی موجود زنده را به نسل بعد منقل کند. تجسس در ساختار شیمیائی ملکول زنجیره ای ژن و روند شکل گرفتن آن از ملکول های ساده و پایه حیات مانند آب، آمونیاک، متان فسفید ها و ئیدرید گوگرد تحولی در نظریه پیدایش اولین ملکول زنجیره ای ژن و پیدایش حیات اولیه در زمین ایجاد کرد. در مقاله چگونگی روند پیدایش حیات در زمین اولیه از نظر قران به نظریه های علمی مختلف پیدایش حیات پرداخته ام.

  دو نظریه کلی یکی پیدایش حیات در آب اقیانوس و دریا ها و دوم انتقال ملکول اولیه حیات از فضا به زمین وجود دارد که هر دو نظریه به دلائل علمی منسوخ گردید. انتقال حیات از فضا به دلیل وجود اشعه ماورائ بنفش و عوامل دیگر کنار گذاشته شد. پیدایش حیات در آب دریاها با مکانسیم واکنش شیمیائی در پیدایش ملکول آلی زنجیره ای ساختار ژن توسط کشف دو عامل اصلی مائ مهین و مائ دافق کنار گذاشته شد. در این نوشتار به این دو عامل اصلی که اعجاز علمی قرآن است می پردازم. چرا قرآن دقیقا این دو کلمه علمی را بیان فرموده جالب است ولی برای درک این موضوع باید ذهن را از تخیلات و تصورات غلط کهن خالی کرد و با دید علمی به آیات نگریست دقیقا به همان روش گذشتان که این تصورات را بر باور ما کنجاند ند. آنها با استناد به برداشت های علمی آن زمان این تفاسیر را ارائه دادند که چاره ای جز این نداشتند باید برای نسل های قدیم توجیه علمی داشته باشند. ولی هزار وسیصد سال از ارائه این نظریات در خلقت انسان گذشته است وعلم بسیار پیشرفت کرده است و باید تاثیری هم بر تفکر و تعقل ما گذاشته باشد نمی شود در قرن شکوفائی علم زندگی کنیم و تصورات ما همچنان در هزار و سیصد سال قبل پرواز کند. بروز رسانی نظرات ضروری است. امروزه آپدایت کردن داده ها جزئ زندگی روزمره ما شده این را باورکنیم که خداوند متعال چگونگی خلقت انسان را در زمین اولیه در آیات متشابه را برای ما بیان فرموده و ما آن را به عصر حاضر و در آب مرد و رحم زن نگه داشته ایم نو اندیشی در آیات متشابه ضرورت زمانی است و باید قرآن را از این تصورات کهن نجات دهیم و از مهجوریت در آوریم حال چرا مائ دافق ومائ مهین کلید واژه اصلی پیدایش حیات است ادامه میدهیم.


مائ مهین و نقش آن درتشکیل ملکول زنجیره ای ژن اولیه


هنگامی که زمین در حال سرد شدن بود و توده مذاب عناصر ساده اولیه و پایه حیات که تازه از اتصال اتمهای عناصر ئیدروژن، اکسیژن،کربن، ازت، گوگرد، و فسفرو..ایجاد شده بودند را در دل خود نگه داشته بود. البته عناصر سیلیسوم، آلومینیوم، آهن وسایر عناصر شیمیائی هم در بغل عناصر ساده حیات برای تشکیل کانی ها لازم بودند و توده مذاب در درجه حدود سه الی پنچ هزار درجه امکان حرکت عناصر و پیدا کردن جفتی که بتواند در آن شرایط تشکیل پیوند ملکولی را بدهد فراهم میکرد. همه عناصر سبک تر مانند گاز های ئیدروژن، بخارآب، متان و یا اتان، آمونیاک و کانی های سیلیسیوم و آلومینیوم و پیریت ها به سطح خارجی صعود میکردند و آهن و نیکل به دلیل سنگینی به مرکز زمین جای میگرفتند. ئیدروژن به مقدار فراوان تر از سایر عناصر عملا مدیریت برنامه را بر عهده داشت. یکی از ماموریت مهم آن این بود که نگذارد اکسیژن آزاد عرض اندام کند به دلیل میل ترکیبی قوی و شدید تر با اکسیژن و تشکیل پیوند H-O همه اکسیژن بسیار فراون را به آب تبدیل و آن را مهار کرد. وجود اکسیژن آزاد بسیار خطرناک بود و انفجارهای پی در پی در زمین اولیه ایجاد میکرد. حتی بر خلاف نظر دانشمندان اکسیژن قادر نبود با کربن ترکیباتی بدهد دلیل آنهم ضعیف بودن پیوند ملکولی C-O در برابر H-O است. پیوند های ئیروژن باعناصر گوکرد، فسفر،ازت بعد از تمام شدن اکسیژن امکان پذیر بوده است. به انرژی این نوع پیوند ها در کتب شیمیائی مراجعه فرمائید. سئوالی که مطرح است سنگ سیلیسیوم به چه روشی اکسیژن دار شد. مثلا SiO3, SiO4,. آب اکسیژن دارد و میتواند با عوامل H-Oو Hاین کار را انجام دهد و قرآن این عوامل آب را سلاله من مائ مهین مینامد .حال میدانیم که چقدر نقش آب در خلقت حیات موثر بوده است. بخار آب فراوان بصورت قطرات ریز این ملکول ها را به خود جذب و همراه سنگ رس فراوان و کانی های دیگر به بالاترین سطح خارجی زمین منتقل شدند. اینکه سنگ رس صلصال پخته و در حال سرد شدن و توده سیاه رسوب شده در آن عامل اصلی پیدایش حیات است از زبان دانشمندان معروف زیست شناسی و تکامل حیات بشنویم و سپس به ادامه مطلب بپردازیم


بیو شیمی دانان Paecht و Horowitz در آزمایشات متعدد بر روی سفال ،پیریت به پلی مریزاسیون پروتئینها و اسید نوکلئوتیک ها دست یافتند . Bernal J.D. در کتاب پیدایش حیات چنین عنوان کرده: ملکول ها ی آلی در محیط خود (درون گودال های زمین اولیه) و در اثر حرارت و خشکی توسط سطح خارجی کانی ها جذب شده و سپس تغلیظ میشدند و این کانی ها مثلا خاک رس و یا میکا که از قشر سیلیکات با بار منفی تشکیل شده اند یون ها ی ملکول های مونومر با بار مثبت را به خود جذب میکردند در فضای بین ملکولی قشر سیلیکات و بین آنها ملکولهای آب قرار میگرفتند این کانی ها بخوبی میتوانستند نقش کاتالیزاتور را بازی کنند.


A.G.Cairns-Smith از دانشگاه Glasgow وDavid C. Mauerzall از دانشگاه راکفلر نیویورک طی تحقیقاتی بر روی کانی های خاک رس Tonmineralienباین نتیجه رسیدند که تکامل شیمیائی بسیاری از ملکول های آلی بر روی کریستال های این کانی ها بصورت یک سیستم بسته عمل کرده اند. این کریستال ها به دلیل بار الکتریکی سطوح خارجی خود ملکول های آلی مانند اسید های آمینه و نو کلئواسیدها را به خود جذب و سنتز ماکرو ملکول ها را کاتالیزیره کرده اند و سبب تشکیل بیو ملکول های آلی ماکرو شده اند. ساختار کریستالی ماهیت داده های اطلاعاتی داشته و ماتریکس اولیه را در ملکول های آلی ایجاد کرده اند وهمینطور ماکرو ملکول های آلی پیچیده تر تشکیل تا به خاصیت تکثیر پذیری بدون کمک خاک رس گداخته (خشک شده در اثر حرارت) رسیده اند. ( به صلصال در قرآن فکر کنید)


wolfgang Weigand وMark Doerr از دانشگاه فریدریش-شیلر Jena این آزمایش را بر روی سولفید آهن انجام داده است.


Aharon Katchalassky توانست از محلول آبکی رقیق بکمک کانی خاک رس پروتئین با زنجیره بیش از 50 تکه اسید آمینه و با صد در صد بازده تولید کند .آزمایشات متعدد بسیاری در این زمینه انجام شده مطلب مهم این است که تمامی آزمایشات بر روی کانی ها و خاک رس پخته و در حرارت بر روی کانی دوده سیاه رنگ چسبنده بجای مانده که ماکرو ملکول های آلی را در بر داشته است ( به حما مسنون فکر کنید ). این دانشمندان آخرین نظریه پیدایش اولین ملکول حیات در درون سنک رس و از توده سیاه و هم در یک محیط بسته را تائید و مورد تائیدعلم هم قرار رفت. به عبارتی پیدایش حیات از درون آب فراوان دریاها به درون آب اندک که همان بخار آبی است که عناصر ساده آلی را درخود حل و به درون سنگ رس میبرد. آب بصورت بخار و قطرات زیر یعنی آب نباید اطراف واکنش فراوان باشد. آب مهین به معنی کم میدهد و بیانگر این است که حیات در آب کم صورت گرفته و نه در آب فراوان. بنابراین باستناد علم و آیات قرآن که ذیلا عرض میشود. آب مهین، همین آب است که میخوریم که حمل کننده عناصر پایه حیات در سنگ رس بوده و به دلیل داغ بودن سنگ رس فورا محتویات خود را درون لایه سنگ رس به صورت رسوب سیاه میگذاشت و خود از محیط واکنش خارج میشد. نگاه کنید به این نظرات که عین آن را قرآن 1400 سال قبل بیان داشته و ما چطور واقعیت را پشت پرده تحجر و تعصب کورکورانه پنهان نموده ایم در برابر خداوند مسئول هستیم ودر قیامت پاسخگو هستیم.

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الإِنسَانَ مِن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ؛ در حقیقت ما انسان را در صلصال و از حما مسنون خلق کردیم. ضمیر من اول در معنی میدهد و ضمیر من دوم از چرا؟ ساختار و ترکیبات اولیه شیمیائی که در دل سنگ رس توسط آب کم کشانده شد و رسوب سیاه بر جای گذاشت همان ترکیبات اولیه خلق اولین نطفه حیات است. هُوَ الَّذِي خَلَقَكُم مِّن طِينٍ-ما انسان را در رس آفریدیم رس همان صلصال است که در زمین اولیه بصورت سنگ سفال مانند بوده است- أَلَمْ نَخْلُقكُّم مِّن مَّاء مَّهِينٍ-آیا ما شما را در آب کم نیافریدیم. نطفه در درون توده سیاه حما مسنون و به کمک سنگ رس به عنوان کاتالیزاتور خلق شد. وَاللَّهُ خَلَقَكُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَةٍ-و خداوند است که شما را در خاک و سپس از نطفه آفرید.


خاک چیست و فرق آن با طین و صلصال در چی است


سنگ رس انواع مختلفی دارد نوع دو لایه و نوع سه لایه خاکی که ما در آن کشاورزی میکنیم از نوع سه لایه است یعنی آب را به خود جذب میکند و نگه میدارد تنها نوع سه لایه سنگ رس این خاصیت را دارد. طین خاک رس خالص است که با آن آجر و سفال درست میکنند وقتی این خاک طی سالیان دراز با مواد آلی پوسیده که هموس نامیده میشود که همان ریشه و بقایای گیاهی و جانوری است آن را مساعد کشاورزی میکند.با آن نمی توانیم آجر و سفال درست کنیم باید خاک رس خالص معدنی باشد ولی در حقیقت خاک همان طین است و صلصال هم طین است که در پوسته جامد زمین که هنوز داغ است بصورت سفال بوده است و خداوند هر سه را برای ما توضیح میدهد. خَلَقَكُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَةٍ بنابراین تراب همان صلصال است که نطفه از آن و از توده سیاه حما مسنون خلق میشود. حال متوجه شدیم مائ مهین چیست.مائ دافق به معنی آب بیرون رونده است.


مائ دافق از نظر علم چیست. به تصویر زیر نگاه کنید دو اسید آمینه ساده در وضعیت قرینه نسبت به هم قرار میگیرند و با از دست دادن یک ملکول آب به یکدیگر وصل میشوند.

ملکول جدید یک ملکول دو تائی است بنام دیمر واگر همینطور ادامه پیدا کند ملکول پلی مر بدست می آید. ملکول پلی مرها بهم وصل میشوند ویک زنجیره ملکولی پلی مر بدست می آید که ساختار ژن از آن درست میشود.

 

نطفه اولیه حیات که از حمامسنون و درون صلصال خلق شد از چه ترکیباتی تشکیل شده است. ملکول های زنجیره ای RNA همه پلی مر هستند. به تصویر فوق نگاه کنیم اسید آمینه یک ملکول ساده ای است که پروتئین از آن تشکیل شده یعنی ملکول های زیادی بهم وصل شده اند تا زنجیره پروتئین را درست کنند.در تصویر دو تا اسید آمینه به هم وصل میشوند و یک ملکول آب از بین این دو آسید آمینه خارج میشود ما 20 نوع اسید آمینه داریم که در تمامی موجودات زنده گیاهی و جانوری شبیه هم هستند ولی طرز قرارگرفتن آنها در زنجیره پروتئین با هم فرق میکنند.اگر هزار تا اسید آمینه به هم وصل شوند باید هزار ملکول آب از واکنش به هم وصل شدن آنها خارج شوند. این آب بیرون رونده همان وائ دافق است که سرنوشت حیات و خلقت اولین نطفه موجودات زنده به آن وابسته است. اگر این واکنش در محیطی که آب فراوان باشد واکنش برگشت پذیر است باید محیط اطراف واکنش خشک و داغ باشد تا آب های بیرون رونده به خارج از سیستم سنگ رس و توده نرم سیاه به عنوان یک مجموعه که در بالا دانشمندان اشاره کرده اند" این کانی ها بصورت یک سیستم بسته عمل کرده اند" مائ دافق همین آبی است که در درون این سیستم بسته صلصال جسم سخت یا به نام دیگر صلب و حما مسنون توده نرم یا به نام دیگر ترائب نرم خارج میشده است. دو آیه لقد خلقنا الانسان من صلصال من حما مسنون و خُلِقَ مِن مَّاء دَافِقٍ- يَخْرُجُ مِن بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ با هم مترادف هستند در آیه اول به زبان علمی و دوم به زبان عامیانه بیان شده .انسان در آب بیرون رونده که از بین جسم سخت و جسم نرم بیرون می جهید خلق میشود. چقدر این آیات با علم روز مطابقت دارند و چقدر ما بی انصاف و متحجر هستیم که نمی خواهیم واقعیت قرآنی را قبول کنیم وبه تمامی این شبهات پایان دهیم. نظر گذشتگان را بر قرآن اصلح میدانیم خداوند ما را در درک واقعیت های علمی قرآن هدایت کند تا قرآن را از مهجوریت علمی که در تار عنکبوتی تصورات ذهنی کهن ما گرفتار شده نجات دهیم.سید محمد تقوی اهرمی-11 اسهند 1398

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

021960
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
631
1125
2629
11408
631
20329
21960

Your IP: 18.232.38.214
Server Time: 2020-06-01 19:03:57
امارگیر سایت