خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

حما مسنون و صلصال و نقش کلیدی ان در خلقت حیات

حما مسنون و صلصال و نقش کلیدی ان درخلقت حیات  

درپروسه تشکیل حیات در کره زمین مراحل حساس و کلیدی وجود دارد که درقرآن به نحوی از انحائ از آن نام برده میشود. حما مسنون توده سیاه رنگ و نرم است که برروی سفال داغ و پخته احتمالا نقش بسیار پررنگی درپیدایش حیات موجودات زنده بازی کرده است. ازآنجائیکه تمامی پدیده های طبیعی در کره زمین که محل استقرارحیات موجودات زنده است همه به تعبیر قرآن آیات خداوند هستند و درکنار ایات قرآن مجید مرتبا به عنوان نشانه های قدرت خداوند به انسان یاد آوری میشوند میتوانند ادله و دلائلی باشند برای تاویل آیات متشابه و کلمات کلیدی حیات درقران. اطلاعات علمی درباره پیدایش زمین و آغاز حیات درآن میتواند کمک به سزائی به روشن شدن مفاهیمی مانند حما مسنون و صلصال کالفخار، اقوات، مائ مهین، قرارمکین وغیره نماید.

علم زیست شناسی تاریخچه حیات در زمین را در پوشش تئوری های مختلفی بیان داشته است که شواهد موجود در فسیل ها و تجسس بر روی شهاب سنگ هائی که در طی سالیان دراز به  زمین اصابت کرده اند به علمی بودن این تئوری ها کمک کرده است .به مقاله حما مسنون بنیان و اساس حیات است م.ف.

تشکیل  زمین  اولیه و جدا شدن از توده  ابر خورشیدی

از زمان جدا شدن زمین از توده ابر و غبارخورشیدی تا امروز حدود 4/6 میلیارد سال میگذرد. حدود 3/6 میلیارد سال ان درهاله ای ازابهام استپرفسورارنست مایر درجدول زمین شناسی خود تاریخچه زمین را شرح داده است آغاز حیات  پس از تشکیل پوسته جامد زمین تا سرد شدن ان کمی بالاتر از نقطه جوش اب را 1/1 میلیارد سال بعد از جدا شدن زمین از خورشید عنوان کرده است. بعلاوه وی و پرفسور کاپلان بیوشیمیست معروف آلمانی آغاز حیات را ازاین تاریخ به بعد اعلام کرده اند. اولین نطفه حیات یا اولین باکتری های غیرهوازی که به پروبیت ها معروفند دراین زمان درزمین اولیه  ایجاد شدند. با بررسی های صورت گرفته برروی شهاب سنگ ها که عمری به اندازه زمین دارند، متوجه وجود توده سیاه رنگی بر روی انها  شدند که با آزمایش های انجام شده  مخلوطی از ماکروملکول های اولیه حیات را در آن تشخیص دادند. با تداوم بررسی های انجام شده  این توده سیاه  را بر روی سنگ های  پیریت ورس سفال مانند را عامل اصلی احتمالی ایجاد حیات معرفی کردند.

قران درآیات 9 الی 12 سوره فصلت پیدایش زمین را اززمان آغاز تولد تا ایجاد هفت طبقه جو زمین بطرز زیبائی بیان داشته است و تمام این 4 آیه همه درباره زمین است و جو هفت طبقه آن. چرا برخی اصراردارند یکی از آیات را به کیهان ارتباط دهند تا  به منویات ذهنی خود برسند حتی اگر ایجاد شبهه کنند و لطمه به قران بزنند.درآن آیات پس ازایجاد پوسته جامد زمین و بر روی آن درچهاردوره اقوات را که غذای موجودات زنده بشمار می اید را بیان داشته است. غذای قابل مصرف موجودات برای اولین موجود حیات است که باید خلق شوند و به آن نیاز دارند. باید ازمواد آلی تکثیر پذیرتشکیل شده باشند .علم میگوید ابتدا باید شرایط اولیه حیات ایجاد شود و غذای موجودات زنده  فراهم شود و این اغاز حیات است و قرآن میفرماید ابتدا زمین طی دو دوره خلق شد و برروی پوسته جامد آن درچهار دوره اقوات ایجاد شدند و بعد از آن به خلقت حیات و ایجاد نطفه اولیه و سپس اسمان زمین وهفت طبقه می پردازد. بنابراین اولین نطفه حیات دردرون این چهاردوره اقوات بوده .حما مسنون که همان  توده سیاه و نرم است دراین چهاردوره اقوات خلق شده و راز پیدایش اولین نطفه حیات و زمان آن را برملائ مینماید. درقرآن درسه ایه حما مسنون وصلصال با هم آمده بصورت صلصال من حما مسنون. حما مسنون در سنگ رس پخته وداغ  و این دو با هم آمده اند. یکی صفت نرم را دارد و دیگری سخت و حما مسنون در درون سنگ رس ایجاد شده و حیات از حما مسنون شکل گرفته و سنگ رس به تشکیل حیات کمک کرده است. بنابراین حما مسنون و صلصال یک مجموعه واحد بودند که  نطفه اولیه حیات در آن شکل گرفت یکی نرم است و دیگری سخت.

1- وَلَقَدْ خَلَقْنَا الإِنسَانَ مِن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ- درحقیقت ما انسان را در سنگ رس و از حما مسنون خلق کردیم

2- وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّي خَالِقٌ بَشَرًا مِّن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ-هنگامیکه خداوند ملائکه را خطاب میکند واطلاع رسانی که من خالق بشری هستم درصلصال واز حمامسنون

3- قَالَ لَمْ أَكُن لأَسْجُدَ لِبَشَرٍ خَلَقْتَهُ مِن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ-خداوند ابلیس را خطاب میکند چرا به بشری که اورا از حما مسنون و در صلصال خلق کردم سجده نکردی

4-خَلَقَ الإِنسَانَ مِن صَلْصَالٍ كَالْفَخَّارِ-انسان در سنگ رس پخته و داغ خلق شد

درسه ایه اول صحبت از رسوب سیاه رنگ که در سنگ رس اتفاق افتاده اشاره شده و درایه 4 ماهیت ساختاری صلصال را بیان کرده که مثل سفال پخته است. این دو کلمه درحقیقت یک مجموعه بهم چسبیده است سنگ رس که برروی آن لایه ای از توده سیاه قرارگرفته است. سفال خشک و سفت وسخت وحما مسنون توده نرم است. دقت فرمائید نکته مهم این دو کلمه روشن کننده بسیاری از شبهات درخلقت انسان است.

جسم سخت و توده نرم هر دو در کنار یکدیگرعامل اصلی خلقت انسان است. خلقت انسان ازاین مجموعه آغاز شده است. درحقیقت آغازحیات آغاز خلقت انسان است .خلق الانسان من صلصال کالفخار وخلق الانسان من طین هردو یک ماهیت دارند که خاک هستند منتهی درایه اول ساختار این خاک را برای ما روشن میکند وخلق الانسان من طین هم ماهیت صلصال را که از طین است روشن میکند. طین خاک هست ولی خشک و پخته شده و لایه نرم درقیاس با سفال سخت درآن قراردارد. براساس بررسی های علمی توده سیاه رنگ و نرم که درآب بخوبی حل میشود برروی سفال یا پیریت سنگ بنای اولیه حیات است به مقاله قرآن وعلم زیست شناسی و پیدایش حیات دروهمچنین مقاله اقوات غذای بیولوژیکی در قرآن و علم زیست شناسی مراجعه فرمائید .

 نظریه های علمی معتبرمیگویند (ارنست مایر، دیکرسان وکاپلان سه دانشمندان اصلی زیست شناسی وتکاملی حیات) زمانی که حرارت پوسته جامد زمین به مقداری بالای نقطه جوش آب رسید و باران های سیل آسا شروع به باریدن کردند درجو زمین بخارآب همراه با آمونیاک ومتان وئیدروژن فسفید ها وسولفورها بصورت باران برزمین و روی سنگ های داغ وپخته (تازه ازحالت گداخته درآمده بودند) قرارمیگرفتند ودرون گودال ها جمع و واکنش شیمیائی تبدیل ملکول های آلی به ملکول های اولیه حیات رقم میخورد واب بخار ورسوب برروی سنگ ها به جای میماند و بدینطریق ملکول های اصلی ولازم برای ساختار اولین تک سلولی حیات فراهم میشد. این را علم زیست شناسی بیان کرده است . میلر و اوری دو شیمیدان جوان براین اساس آزمایش معروف خود را انجام دادند که اولین تلاش برای کشف واقعیت چگونگی پیدایش حیات بود. با گذشت زمان نظریات جدید تری اعلام شد که در مقاله چگونگی روند پیدایش حیات در زمین اولیه از نظرقران مفصلا شرح داده شده.

آخرین تجسس های علمی چنین میگوید که اولین تک سلولی حیات از نطفه ایجاد شد نطفه ای که دارای ژن ناقص بود و در درون لایه های سنگ رس و برروی پوسته گداخته و سرد شده که حرارت آن بالای نقطه جوش اب قرارداشت .بخارآب که ملکول های آلی اولیه حیات را در خود بصورت محلول داشت در درون لایه های سنگ رس با از دست دادن آب رسوب سیاه و نرم و محلول دراب را ته نشین میکرد. سنگ رس به عنوان کاتالیزاتور ملکول های مونومر را به پلی مر تبدیل و ملکول ساختار اولیه ژن RNA ایجاد میشدند. دانشمندان به این لحظه ایجاد اولین نطفه حیات رسیده اند و سئوال اینکه چگونه این ملکول ساختاراولیه حیات جاندارشدند.  معضل بزرگی است  که علم تاکنون نتوانسته به آن جواب دهد و مسلملا هم نخواهد توانست جواب دهد. تا اینجا علم و قران به این لحظه اساسی پاسخ داده اند. قرآن دقیقا بیان میدارد که آغاز حیات از رسوب سیاه نرم بنام حما مسنون که ترجمه آن میشود توده سیاه نرم در درون سنگ رس سخت صلصال ایجاد شده است این رسوب چگونه حیات را گرفت و روند بعدی تکامل آن چه سرنوشتی داشته علم نتوانسته جواب دهد و قرآن بسیار زیبا و پرمفهوم برای ما بیان کرده که لحظات این پروسه حیات هرکدام به نوشتاری دیگر نیازمند است که علاقمندان میتوانند به مقالات زیرمراجعه فرمایند. در آغاز انتشار این نوشتار مقالات زیرنوشته نشده بود و از آنجائیکه برخی اصطلاحات مانند صلب وترایب ومائ دافق با حما مسنون وصلصال پیوند ناگسستنی دارند مقالات زیر برای تکمیل این نوشتار خدمت خوانندان ارجمند ارائه میگردد. بعلاوه دراین چند سال نکات اساسی دیگری را از آیات قرآن کشف کردم که باعث اصلاحات و ویرایش اساسی این نوشتارگردید.

صلب وترائب و داستان علمی این رخداد درسه ونیم میلیارد سال قبل

مائ مهین ومائ دافق وفرق آنها از نظرعلم زیست شناسی وقرآن

خلق حیات ونقش سنگ رس تحقیق علمی دانشگاه هاروارد

صلب و ترائب وخطای برداشت قدما وموخرین

اگرما درایات متشابه خلقت انسان تفکرو تعقل کنیم وذهن را ازتصورات کهن که براساس دید علمی هزارسال قبل نوشته شده و اساس منابع تفاسیر برآنها قراردارند را رها سازیم، مطالب بسیار با ارزش علمی درآیات خداوند وجود دارند. قرآن حتی فرا تر ازعلم و با صراحت تاریخ دقیق پیدایش اقوات را بیان داشته (ازآیات میتوان انها را و با مقایسه علم زمین شناسی بیرون آورد).انشائالله مفید واقع شده باشد .التماس دعا دارم .سید محمد تقوی اهرمی 27 مرداد1395-ویرایش جدید بهمن 1397

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

022340
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
271
740
3009
11408
1011
20329
22340

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-06-02 11:09:30
امارگیر سایت