خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پیدایش زمین و تئوری جدید از نظر قرآن

مقدمه نوشتار

دانستن واقعیت چگونگی پیدایش حیات، پیدایش نفت و تحولات درون پوسته جامد زمین به نظریه  پیدایش زمین و باور علمی به آن بستگی دارد. آخرین نظریه ارائه شده در پیدایش زمین که  اشکالات علمی فراوانی دارد حاکی از این است که توده  عظیم  گاز وغبار کیهانی در منطقه بسیار وسیعی در لبه کهکشان راه شیری  وجود داشته است که با سرعت حدود 220 کیلومتر بر ثانیه در حال چرخیدن به دور مرکزیت این کهکشان بودند. ضمن چرخیدن به دور کهکشان در اثر انفجار نو اختری در فاصله چند میلیون سال نوری با آن توده ابری و در اثر آشفتگی و گرانش توده  ابر خورشیدی به  دور محوری چگالیده شدند. این توده عظیم ابرخورشیدی متشکل از 99 درصد گاز(75 درصد ئیدروژن و25 درصد هلیوم) و حدود کمتر از یک درصد غبار کیهانی بصورت کلوخه های میکرو از عناصر غیر از دو گاز نامبرده شده جذب مرکزیتی با گرانش قوی شدند. نیروی بسیار قوی جذب کننده  گاز و غبار کیهانی در مرکزیت ابر خورشیدی به دلیل فشردگی و بالا رفتن حرارت مرکز هسته اولیه خورشید را به وجود آوردند. در بیرون از مرکزیت کلوخه های میکرو گرد نقاطی چگالیده شدند و توسط نیروی گرانش همدیگر را جذب و بزرگتر شدند و زمین از این غبار کیهانی ایجاد شد همینطور سیارات سنگی عطارد، تیر، زمین و مریخ و بقیه سیارات گازی در فرصله زیاد تری از گازهای کیهانی که به فضا پرتاب شده بودند تشکیل شدند. زمین و سیارات سنگی با جذب کلوخه و چرخش به دور خود و بالا رفتن حرارت به دلیل فشردگی بحالت مذاب در آمدند و زمین این چنین تشکیل شد. باید توجه داشت که خورشید 99 درصد گاز وغبار کیهانی توده ابر خورشیدی را به خود جذب و کمتر از حدود یک درصد گاز وغبار کیهانی سهم سیارات سنگی و گازی شد. اساس تشکیل زمین جذب کلوخه های میکرو به یکد یگر به دلیل گرانش بین اجرام غبار کیهانی که ابتدا میکرو بودند. این تئوری به دلائل زیر غیر منطقی وغیر علمی است.
دلائل رد تئوری کنونی پیدایش زمین


آزمایش اخیر سقوط پر و گلوله آهنی در خلائ در آزمایشگاه سرن راز مهمی را برای ما بر ملائ کرد. پر و گلوله آهنی به عنوان دو جسم جرم دار در حال سقوط همدیگر را جذب نکردند چرا که جاذبه زمین از جاذبه بین این دو جسم قوی تر بود. به فیلم مقایسه سقوط پر و گلوله در خلاء نگاه کنید. این موضوع در باره جذب غبار و کلوخه در اطرف توده ابر خورشیدی هم صدق میکند. توده عظیم ابر خورشیدی در نقطه خاص (از نظر قرآن برنامه ریزی شده در اثر پیدایش یک نیروی خارق العاده قوی) شروع به جذب و چرخش به دور خود کردند. و این چنین هسته مرکزی خورشید شکل گرفت و با افزایش جذب گاز و غبار به این مرکزیت فشرده شده و حرارت آن افزایش می یابد و خورشید در حال شدن دارای گرانش قوی میگردد و تمامی غبار کیهانی جذب مرکزیت خورشید شدند و گازهای اطراف لایه بیرونی این توده ابرخورشیدی به لبه خارجی آن منتقل و سیارات گازی را به وجود آوردند.

بنابراین گرانش عظیم خورشید در حال شکل گرفتن و چرخش سریع توده بدورمرکز خورشید که در زیر محاسبه میگردد دو نیروی گرانش سنگین، یکی نیروی قوی مرکزیت کهکشان بر غبار کیهانی و دیگری گرانش فوق العاده قوی خورشید درحال تشکیل اجازه جذب ذرات غبار به همدیگر را نمی دادند. عملا غباری وجود نداشت که بهم وصل شوند و سیارات سنگی را به وجود بیاورند. همه جذب مرکز توده ابر خورشیدی شدند برای تصور واقعیت های حاکم بر روند پروسه تشکیل خورشید و زمین باید به سرعت گردش خورشید به دور کهکشان مادر و سرعت گردش زمین به دور خورشید نگاهی کوتاه داشته باشیم.

ضمنا اشاره ای هم به گردش زمین بدور خود داشته باشیم میانگین قطر کره زمین در خط استوا40000 کیلومترو هر 24 ساعت بدور محور خود میچرخد بنابراین محاسبه کنیم سرعت حرکت زمین بدور خود هر ساعت 1667 کیلومتردر ساعت است که نیروی دافعه قوی یا نیروی گریز از مرکز ایجاد میکند برای خنثی کردن گرانش زمین. اگرزمین این حرکت چرخشی بدور محور خود را نداشت جو زمین به زمین سقوط میکرد.
انَّ اللّهَ يُمْسِکُ السَّماواتِ وَ اْلأَرْضَ أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا إِنْ أَمْسَکَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ کانَ حَليمًا غَفُورًا –فاطر41
خداوند جو زمین را نگه میدارد تا سقوط نکند و اگر سقوط کند، کسي جز او نمي‏تواند آن را نگاه دارد، او بردبار و غفور است


بعلاوه نور خورشید در 8دقیقه و13 ثانیه به زمین میرسد که با در دست داشتن سرعت نور فاصله خورشید تا زمین را محاسبه کنیم میشود حدود 150 میلیون کیلومتر. این شعاع دایره ای است که زمین به دور آن میچرخد البته دانشمندان گردش زمین به دور خورشید را بیضوی میدانند و ما حدود سرعت حرکت زمین را میخواهیم بدانیم. با محاسبات ریاضی محیط این دایره را میتوان بدست آورد که حدود یک میلیارد کیلو متر برآورد کرده اند. زمین این مسافت را در یکسال طی میکند .بنابراین میانگین سرعت زمین به دور خورشید حدود 100000 کیلو متر در ساعت است. با این محاسبات ما میتوانیم حدود سرعت گردش گاز وغبار کیهانی را بدور محورمرکزی توده ابر خورشیدی را حدس بزنیم. به عبارتی گاز و غبار کیهانی با حدود چنین سرعتی بدور توده ابر خورشیدی حرکت و جذب مرکز آن میشد ند. نیروی گرانش مرکز توده ابر خورشیدی و این حرکت دورانی مانع از جذب غبار کیهانی به یکدیگر میشوند و اگر هم کلوخه ای ایجاد میشود جذب مرکز میگردید. بعلاوه این توده عظیم خورشیدی خود با سرعت 220 کیلومتر بر ثانیه بدور مرکزیت کهکشان راه شیری می چرخید و این سرعت نیز بر اثر گرانش مرکز کهکشان راه شیری ایجاد شده است تا نیروی گریز از مرکزی در برابر آن ایجاد و مانع از سقوط توده ابر خورشیدی به مرکزیت کهکشان شود وهمه این موارد تحت برنامه ریزی دقیق خالق متعال صورت گرفته است و تصادفی نمیتواند باشد. هنگام تشکیل خورشید این اندازه ها متغیربودند ولی حدود آن را میتوانیم حدس بزنیم. عملا با مطالب عنوان شده تئوری پیدایش زمین از غبار کیهانی غیر علمی و غیر منطقی است. اینکه چرا و چگونه انفجار نو اختری باعث آشفتگی و گرانش جذب به مرکزتوده و پیدایش خورشید شد هم داستان دیگری است که به مقاله ما ارتباط ندارد و مقاله جدا گانه دیگری میطلبد. حال به نظریه قرآن در پیدایش زمین نگاهی داشته باشیم.


نظریه قرآن در پیدایش زمین


والارض وما طحاها –قسم به زمین و چگونگی بشدت پرتاب شدن آن (ازمرکزیتی)
 ا انكم لتكفرون بالذي خلق الارض في يومين و تجعلون له اندادا ذلك رب العالمين –زمین در دو دوره خلق میشود
و جعل فيها رواسي من فوقها و بارك فيها و قدر فيها اقواتها في اربعة ايام سواء للسائلين –پوسته جامد روی آن قرار میگیرد و غذای موجوداتی که باید خلق شوند در چهار دوره برنامه ریزی میشود.


قسم به زمین و چگونگی از مبدائی به بیرون پرتاب شدن آن و در آیه 9 سوره فصلت اشاره میفرماید که زمین در دو دوره خلق شد. این تئوری پیدایش زمین در قرآن است. زمین تکه ای از خورشید در حال شکل گرفتن بود و به بیرون پرتاب شد و سپس در دو دوره مستقل و منفک از هم خلق شد. والارض و ما طحاها موید این است که تمامی غبار کیهانی جذب خورشید شدند و زمین و سایر سیارات سنگی همراه با گازهای ئیدروژن و هلیوم به بیرون پرتاب شدند. مسلما سیارات بیشماری از بزرگ و کوچک این چنین از خورشید جدا شدند. این سیارات حالتی پلاسمای داغ و درهر حال انجام واکنش هسته بودند که از آن جدا شدند. به دلیل پلاسما بودن و حرارت زیاد که احتمالا حدود 20 میلیون درجه بوده است با همان سرعت اشاره شده نزدیک به خورشید به ادامه پروسه تکامل خود میپردازند. سیارات کوچکتر جذب بزرگتر ها شدند با تصادف و برخورد با آنها در هم ادغام شدند. خورده سیارک ها از متلاشی شدن سیارت دیگر به وجود آمده اند وجود توده سیاه و ملکول های  آلی بیانگر این است که سیاره خورد شده تا مرجله سرد شدن وایجاد آب پیش رفته بودند وسپس طبق برنامه ریزی از پیش تدوین شده و برای تامین آب درون زمین و ایجاد حیات متلاشی و سپس با برخورد با زمین آب مورد نیاز زمین را فراهم کردند. وَأَنزَلْنَا مِنَ السَّمَاءِ مَاءً بِقَدَرٍ فَأَسْكَنَّاهُ فِي الْأَرْضِ وَإِنَّا عَلَى ذَهَابٍ بِهِ لَقَادِرُونَ- ما آب را باندازه مورد نیاز از فضا به زمین ساکن کردیم موید این نظر است.

از بین تعداد زیاد سیارک و خورده سیارک ها چهار سیاره سنگی عطارد، تیر، زمین و مریخ هر کدام در مدار اولیه خود به دور خورشید میچرخیدند و تحت بمباران شدید سیارک و خورده سیارک ها که بیشمار بودند قرار داشتند و حرارت آنها را شدیدا افزایش میدادند. باید توجه داشت که اولا خورشید در حال شکل گرفتن و اوائل تولدش دارای درخشندگی کنونی نبوده و طی میلیارد ها سال به این درخشندگی رسیده است و دوم مدار سیارات سنگی دائما در تغییر بودند و هنگام آرام شدن جو زمین و پیدایش هفت طبقه جو زمین مدار تثبیت شده خود را باز یافتند که در آیه 11 سوره فصلت بصورت تشبیهی به این مورد اشاره کرده است. فقال لها و للارض ائتيا طوعا او كرها قالتا اتينا طائعين موید این است که جو زمین و زمین تکمیل و در مدار تعیین شده تثبیت شدند.


آنها همجوشی هسته ای ابتدائی خود را در درون خورشید انجام دادند سوختن ئیدروژن و تبدیل به هلیوم و سپس همراه توده عظیم گاز ئیدروژن و مقداری هلیوم به بیرون پرتاب و ادامه پروسه هسته ای خود را بعد از جدا شدن از خورشید انجام دادند. به دلیل برخورد بیشمار سیارک ها حرارت آنها احتمالا به درجه ای میرسد که اتم های هلیوم با پروتون ها که همان هسته ئیدروژن بودند مرحله دوم همجوشی را سریع انجام دادند و طی این پروسه اتم های کربن، ازت، اکسیژن تا قبل از آهن ایجاد شدند و زمین شروع به سرد شدن میکند و میلیون ها سال میگذرد تا به درجه ای برسد که اتم ها بتوانند با یکدیگر پیوند ملکولی را ایجاد کنند. درجه حرارت به حدود 3000 درجه میرسد.

دوره نخست را تکامل اتمی و دوره دو م که با ایجاد ملکول ها شروع شد تکامل شیمیائی نامیده میشوند. گاز ئیدروژن و هلیوم اضافی در درون زمین مذاب و بیرون آن را احاطه کرده بودند. تمامی سیارات سنگی همین پروسه را بطور یکسان طی کردند. این یک برنامه نرم افزاری تدوین شده توسط خالق متعال بوده است. وجود ئیدروژن فراوان در درون زمین در حالت پلاسماء و مذاب لازمه ایجاد کانی های سیلیکات و آلومینیوم و سایر کانی بعلاوه آب، ئیدروکربور ها، آمونیاک، ئیدرور گوگرد و فسفربوده است. اکسیژن آزاد فورا توسط ئیدروژن به آب و ازت به آمونیاک و کربن به ئیدروکربورهای و سایر تبدیل میشدند. سلیسیوم واکسیژن و ئیدروژن فراوان ترین عناصر ساختاری زمین را تشکیل میدهند. آب اولین ملکول ایجاد شده بوده که ئیدروژن فراوان تمامی اتم های اکسیژن را به دلیل میل ترکیبی قوی ترپیوند ملکولی H-O از O-O به آن تبدیل کرد.

این موضوع ازآیه 5 الی 6 سوره سجده استنباط میشود.


الَّذِي أَحْسَنَ كُلَّ شَيْءٍ خَلَقَهُ وَبَدَأَ خَلْقَ الإِنسَانِ مِن طِينٍ - ثُمَّ جَعَلَ نَسْلَهُ مِن سُلاَلَةٍ مِّن مَّاء مَّهِينٍ .خداوند است که تمامی مواد لازم را برای زمین و از ایتدای انبساط کیهان به بطور احسن خلق کرد تا پایان دوره دوم خلق زمین و از ابتدای ایجاد ملکول ها ( در درجه حدود 3000 درجه) و سپس خلقت انسان را از سنگ رس آغاز میکند. به محض ایجاد ملکول های آب و سلیسیوم نقش سلاله آب کم (بصورت بخار و در درون زمین) که عامل های H و O-H بودند در پیدایش کانی ها و ئیدروکربورها و سایر ترکیباتی که در آنها اکسیژن به کار رفته بود شروع میشود. عامل O-H تامین کننده اکسیژن سیلسیوم و دیگر کانی ها بود زیرا اکسیژن آزاد نمی توانسته به وجود بیاید و در حقیقت ئیدروژن مدیریت پروسه ساختار حیات را را بر عهده داشت.


ثُمَّ جَعَلَ نَسْلَهُ مِن سُلاَلَةٍ مِّن مَّاء مَّهِينٍ –سپس بعد از شروع خلقت انسان در سنگ رس نسل ایجاد شده بعدی که ترکیبات شیمیائی بود را از سلاله که عوامل شیمیائی آب بود قرار داد. ئیدروکربور ها با پیوستن اتم های کربن با یکدیگر و با ئیدروژن به وجود آمدند و عامل ئیدروکسیل آب با قرار دادن اکسیژن در آنها و آمونیاک هم با پائین آمدن حرارت زمین در مرحله بعدی ازت را در اختیار قرار داده واسید های آمینه ها را به وجود آوردند. سلیسیوم فراوان به عنوان کاتالیزاتور و لایه پوششی عمل میکرد. با سرد شدن زمین از حالت مذاب به گداخته پوسته زمین بر روی آن قرار گرفت. جدول مقایسه عناصر تشکیل دهنده غبار کیهانی ،خورشید و زمین این نظریه را تقویت میکند.در جدول بالا درصد عناصر کیهان و خورشید صرفنظر از نسبت ئیدروژن وهلیوم تقریبا برابراست. خورشید حدود 4/6 میلیارد سال دارد ئیدروژن را میسوزاند و به هلیوم تبدیل میکند. طبیعی است که این نسبت باید تغییرکند و مسلما تاثیر کمی هم روی در صد سایر عناصر میگذارد. خورشید و زمین از یک گاز و غبار کیهانی تشکیل شده اند. زمین از همان غبار کیهانی با در صد ثابتی سهمی برای خود برداشته است. اینکه زمین دقیقا کلوخه های غبارحاوی عناصر شیمیائی را از درون ابر خورشیدی انتخاب کرده غیرمنطقی است. درجدول بالا ما درصد را نام برده ایم نه مقدار(نقل از ویکی پدیا وکتاب منشائ حیات پرفسورکاپلان). درصد بالای سیلیسیوم و اکسیژن درزمین حدود 70 درصد نتیجه تولید در پروسه همجوشی هسته ای از سوختن ئیدروژن و سپس هلیوم بوده است. به عبارتی برای تشکیل ملکول های پایه حیات ازغبار کیهانی همراه گازهای ئیدروژن وهلیوم که درتمامی ابرخورشیدی با نسبت ثابتی وجود داشته است برنامه ریزی تدوین شده دست اندر کار بوده است.

تغییر بسیار کوچک این نسبت در زمین میتوانسته مانع تشکیل حیات گردد. اگر زمین و سیارت سنگی از غبار کیهانی که شامل اتم های اکسیژن، کربن، ازت، و سایر عناصر تشکیل شده بود و گاز ئیدروژن و هلیوم در آن نقشی نداشتند، اکسیژن آزاد در بدو سرد شدن زمین در آن به وجود می آمد و پروسه حیات دچار اشکال میشد. چه بسا سوختن اکسیژن با متان و ئیدروکربورها سیارات سنگی را منفجر میکرد. وجود ئیدروژن عامل کنترل کننده به وجود نیامدن اکسیژن در زمین اولیه بوده است و تنها با پروسه همجوشی وجود گاز فراوان امکان پذیر بوده است. تئوری قرآن که جدا شدن سیارات سنگی از خورشید درحال تولد منطقی تر است. بعلاوه در آیه 10 سوره فصلت اشاره به قرار دادن برکت در پوسته جامد میکند. در حیات زمین دو عامل اصلی برکت برای حیات وجود دارد و بدون آنها حیات بقا ندارد. اول آب که از سماء می بارد و دوم سنگ سیلیسیوم که در ساختار پوسته جامد حرف اول را میزند و امروزه خاک کشاورزی از سنگ رس فرسایش شده طی میلیاردها سال تشکیل شده و حدود 200 میلیون سال به خاک مستعد کشاورزی تبدیل شده است.

اگر زمین از بهم پیوستن کلوخه های غبار به وجود آمده بود این پروسه برنامه ریزی شده ایجاد ترکیبات شیمیائی اتفاق نمی افتاد .یکی از دلائل به وجود آمدن نظریه بهم پیوستن کلوخه ها عدم امکان ایجاد پروسه همجوشی هسته ای در زمین است چرا که همجوشی هسته ای در ستارگان با حجم عظیم مانند خورشید امکان پذیر است که با تئوری قرآن و پرتاب شدن سیارات سنگی از درون توده خورشیدی که درحال گذراندن همجوشی هسته ای بودند مشکل پروسه هسته ای زمین حل میشود. موضوع مهم دیگری که باعث اعلام این نظریه شد.

سوختن ئیدروژن به عنوان مرحله اصلی همجوشی هسته ای است و زمانی سوختن ئیدروژن پایان می پذیرد و سوختن هلیوم آغاز میشود که حرارت از حدود 15 الی 20 میلیون درجه بالا تر رود. حدود 50 الی صد میلیون درجه. برخورد خورده سیارات جدا شده از مرکز خورشید در حال تشکیل با زمین و سیارات دیگر که باعث بالا رفتن حرارت و فشرده شدن جرم و گرانش زمین گردید، میتواند باعث بالا رفتن حرارت در سیارات سنگی از جمله زمین باشد. مشکل موجود در این تئوری ادعای تشکیل اکسیژن و سیلیسیوم در حرارت بسیار بالا است که به دلائل زیر بر طرف میشود


حرارت و چگالی عامل اصلی ایجاد کیهان و روند شکل گیری آن بوده است.


نگاهی به ابتدای بیگ بانگ و روند شکل گیری کیهان و نقش حرارت و چگالی در تحرکات و تحولات ذرات بنیادی دید نوی به ما میدهد. آستانه دمای هر ذره بنیادی رقمی مشخص و تعیین شده است بالای این حرارت ذره بنیادی مثلا الکترون پایدار و زیر آن درجه ناپایدار است. استفان وایبرگر فیزیک دان برجسته و برنده جایزه نوبل فیزیک در کتاب سه دقیقه اول ایجاد کیهان شش مرحله یا نما را نام برده است و ما نمائی که هسته اتم هلیوم پایدار در کنار هسته اتم ئیدروژن که ساختاراصلی کیهان ایجاد میشود را پی میگیریم. خلقت کیهان در شش روز از نظر علم و قرآن


تبدیل نوترون ها به پروتون و جذب شدن به هسته هلیوم و شروع پایان پروسه همجوشی هسته ای بعد از 34 دقیقه و چهل ثانیه اول بعد از بیگ بانگ درجه حرارت به سیصد میلیون درجه کلوین رسیده است ( درجه حرارت و وقایع ایجاد کیهان در دقایق اول از کتاب سه دقیقه اول استیون واینبرگ نمای ششم ) و بعد از حدود یک ساعت و پانزده دقیقه عملا پروسه هسته ای در نمای ششم پایان میپذیرد و نسبت اتم های ئیدروژن به هلیوم 72 الی 78 به 22 الی 28 میرسد. احتمالا در در 50 دقیقه بعد از آغاز دوره ششم درجه حرارت از سیصد میلیون درجه کاهش چشم گیری داشته است و به حدود صد میلیون رسیده است. این حرارت خط قرمز حرارت ایجاد ساختار اصلی کیهان است. بالا تر از آن و اپاشی هسته ای و بر گشت به مرحله بیگ بانگ است.

بنابراین تولید اکسیژن در ستارگان در درجه بالای این خط قرمز منطقی نمی تواند باشد. تمامی پروسه های باز آفرینی کیهان باید در درجه حرارت زیر این خط قرمز قرار گیرد. مثلا میگویند که اتم سیلیسیوم در حرارت109. 3/4 یعنی سه میلیارد و چهارصد میلیون درجه کلوین سوختن خود را شروع و به عناصر دیگر سنگین تر از خود تبدل میشود." این حرارت در 22/6 ثانیه بعد از بیگ بانگ و در اول نمای چهارم که ساختار کیهان درحال درست شدن است بیشتر و زیر آستانه دمای الکترون و پوزیترون است. حرارت چنان سرد شده که هسته هلیوم میتواند درست شود. در چنین حرارتی نمی تواند هسته سلیسیوم پایدار باشد چه رسد باینکه سوختن خود را شروع کند. چطور دانشمندان فیزیک و اختر شناسی به این مطلب مهم اشاره ای نکرده اند تعجب آور است.

یعنی در این حرارت هسته سیلیسیوم از هم میپاشد. در درجه ابتدای نمای چهارم 3.109 هنوز دما برای آن که پروتون ها و نوترون ها به مدت قابل ملاحظه ای به هم بچسبند و تشکیل هسته دهند خیلی زیاد است. این حالت هسته ها از هم باز و به مرحله چهارم بیگ بانگ بر میگردد یعنی پروتون ها و نوترون ها از هم جدا میشوند. که منطقی نیست چرا اینطور است باید آن را مورد بررسی قرار دهیم. شاید دلیل خاص خود را دارد که اینجانب از آن بی اطلاع هستم. تمامی نظریه انتقادی با استناد به آیات قرآن از اینجانب است

وجود این عناصر در غبار کیهانی مشخص شده ولی شیوه ایجاد آنها و در حرارت اعلام شده با واقعیت بیگ با نگ نمی خواند که باید بررسی دقیق تری انجام شود. در نظر قرآن سیلیسیوم، اکسیژن، کربن تا آهن در پروسه هسته ای درون زمین تشکیل شده است و هنگامی که جزئ خورشید بوده است پروسه هسته ای شروع و احتمالا بعد از پرتاپ شدن و تحت تاثیر برخورد سیارات سنگی کوچکتر چگالی آنها فشرده تر و در نتیجه درجه حرارت در آنها افزایش چشم گیری داشته است. مطالبی که عنوان شد بر گرفته از آیات قرآن است البته آیات به جزئیات اشاره نکرده ولی کلمات در قرآن اعجاز قرآن است. قسم به زمین و چگونگی به بیرون پرتاب شدن آن یک دنیا مفاهیم علمی در بر دارد اگر ما به تئوری های پیدایش کیهان و منظومه شمسی و فیزیک و شیمی وارد باشیم میتوانیم موضوعات جالبی را بیرون آوریم.

دانشمندان فیزیک یک اشاره را میگیرند و به مطلب بزرگی میرسند. متاسفانه ما درکشورمان دانشمندان فیزیک و اختر شناسی و زمین شناسی نظریه پرداز نداریم که اشارات قرآن را با استناد به علم مربوطه به نظریه علمی جدید تبدیل کنند. این موضوع برداشت من از آیات قرآن است و برای تشحیذ ذهن علاقمندان بیان شد. شاید شجاعت و جسارت اشکال گرفتن به تئوری های علمی را ندارند و به خود اعتماد نمیکنند. در هر نظریه که اعلام میشود نا رسائی فراوان دیده میشود و دانشمندان معمولا با ایرادات و نظرات مختلف راه را برای رسیدن به واقعیت علمی هموار میکنند. در سال 1393 مقاله ای در باره دو جهان موازی باهم با مبدائ مشترک متشکل از یکی ماده ودیگری ضد ماده را به استناد آیات قرآن نوشتم و در سایت منتشر کردم. جهان موازی از دید قرآن وعلم  قبل از این تاریخ موضوع دو جهان موازی با مبدئ مشترک و ساختار ماده و ضد ماده که تئوری قرآن است در محافل علمی مطرح نبود، جهان های موازی مطرح بود. اخیرا در یک سال قبل زمزمه دو جهان موازی ماده و ضد ماده شروع شد. جالب است که در باره مقاله فوق از خارج از کشورکامنت زیادی داشتم ولی دریغ از یک کامنت از داخل. مطالب علمی در آیات متشابه ریشه درعلوم طبیعی دارند و واقعیت علمی فراوان در آنها نهفته بشرط آنکه به موضوعات علمی مربوطه آگاهی داشته باشیم. خداوند درک مفاهیم علمی در قرآن را به ما عنایت فرماید.به مقاله دیگری هم که همان سرنوشت را داشت مراجه فرمایید. راجر پنروز دانشمند فیزیک نظر قران را تائید کرد - سید محمد تقوی اهرمی 15 آذر 1398

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

020297
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
93
873
966
11408
19297
0
20297

Your IP: 34.232.62.209
Server Time: 2020-05-31 01:27:05
امارگیر سایت