خانه

لَقَدْ خَلَقْنَا الانسانَ مِن صلْصال مِّنْ حَمَإٍ مَّسنُونٍ ...

 

قل سیروا فى الارض فانظروا کیف بدأ الخلق

در زمین گردش کنید وبنگرید خداوند چگونه حیات را آفرید. بر اساس آخرین یافته های علمی زیست شناسی پایه واساس حیات از حما مسنون آغاز شد ، توده سیاه رنگ چسبنده بر روی سفال داغ و پخته ،ماکروملکول های آلی زنجیره ای حامل کد های ژنتیکی .زیبا ترین وپر مفهوم ترین کلمه ازمشهودات حیات واین نقطه آغاز تکامل حیات است .هدف این سایت آشنائی بیشتر با قرآن مجید و نگاه به آن با دید وعینک علوم طبیعی وفیزیک است و شفاف کردن موضوعات  خلقت کیهان در شش روز ، زمین در دو روز و مفهوم هفت آسمان  وخلقت آن در دو روز و اقوات در چهار روز از دیدگاه قرآن ومقایسه آنها با  آخرین نظریه های علمی است. به علاوه موضوع مرگ وحیات، قیامت از دید علم فیزیک وقرآن مورد تجزیه وتحلیل قرار میگیرد .مقالاتی در این زمینه تقدیم باز دید کنند گان سایت میگردد به علاوه بر اساس کیف بدأ الخلق شما را با بند پایان وحشرات ایران  وعجایب خلقت آن اشنا میکنیم وسایت حشرات ایران تنها سایت حشره شناسی با متنوع ترین انواع گونه های راسته بند پایان در خاور میانه با حدود 20000 عکس دست اول وتصویر برداری شده توسط اینجانب که همه آیاتی از خداوند متعال در حیات زمین هستند. برای آشنا شدن با شگفتی های خلقت حیات در اختیار مراجعه کنندگان این سایت قرار می گیرد. این سایت  به نام حشرات ایران متعلق به سایت حما مسنون است .امیدواریم مورد توجه بازدید کنند گان قرار گیرد آدرس سایت حشرات ایران .insectsofiran.com

-فهرست مطلب قدیمی 1 و فهرست مطالب قدیمی2 - مقالات قدیمی تردر آیکن نقشه سایت قرار دارد .CopyRight ©    سید محمد تقوی اهرمی.

برای آشنائی با رزومه اینجانب اینجا کلیک کنید. اینستاگرام #hammanmasnun

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا و واقعیت قرآنی

 

امروزه ما در دوران شکوفائی علم هستیم و دارد کم کم بیت سعدی که رسد آدمی به جائی که بجز خدا نبیند جنبه واقعیت به خود میگیرد. انسان در اوج شکوفئی علم زندگی میکند واز اسمائ اهدائی خداوند بهره برد و نشان داد که الحق جانشین خدا در زمین است. خلاقیت، عقلانیت، تفکر و نوشتن و بیان داشتن همه از اسمائی است که خداوند در جهش تکاملی او به آدم اولین انسان تکامل یافته با جهش فکری عطا فرمود واو را از جایگاه موجودات زنده همسنخ جدا کرد که در تمثیل های فراوان بیان داشته است.

وقتی در قرآن و در تمثیلی بیان می فرماید که انسان متوجه شد شرمگاهش لخت است و اندشید و فکر کرد و موقتا از برگ های پهن خود را پوشاند. متوجه شدن به این موضوع نتیجه جهش تکاملی فکری است. حال این تکامل به این زمان رسیده و عطای خداوند نتیجه و ثمربخش بود. قرآن برای این انسان مطالب فراوان دارد و آیات فراوانی خطاب به او و هشدار میدهد حال با تفکر و اندیشیدن حقانیت خدا را درک کن، نشانه های او را در طبیعت که آیات خدا است را نگاه کن و خود را از بند تصورات کهن تخیلی و غلط و منسوخ شده در آیا ت متشابه رها کن واقعیت های قرآن را ببین.

وَفِي الْأَرْضِ آيَاتٌ لِّلْمُوقِنِينَ- وَفِي أَنفُسِكُمْ أَفَلَا تُبْصِرُونَ- وَفِي السَّمَاء رِزْقُكُمْ وَمَا تُوعَدُونَ


در زمین برای اهل یقین آیاتی است و در خودتان نگاه کنید که چه عجایب پیجیده ای نهفته است در جو زمین و رزقی که با باران میفرستیم وهر چه به شما وعده داده شده بنابراین درعصر شکوفائی علم با کلمات خود معجزه می آفریند اگر متجرین بگذارند با ابزار علم روز موضوعات علمی را بیان کنیم تا نسل جوان و تحصلکرده بدانند در قرآن مسائل نو و حتی فراتر از علم وجود دارد که میتواند ایمان او را به خداوند افزایش دهد.

در زیر به آیات30 الی33 سوره انبیائ نظری بیاندازیم


أَوَلَمْ يَرَ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ كَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ أَفَلَا يُؤْمِنُونَ-30 آیا نمیبینید که زمین و جو آن یکپارچه بودند و ما آنها از هم باز کردیم و هر موجود را در آب حیات دادیم. این آیه دنباله دارد که معمولا بیان نمیشود تا بتوانند آیه قبل را به مه بانگ بچسبانند. اگر دانشمندان فیزیک ما که انسان های شایسته در رشته خود هستند .هنوز اطلاعی از مه بانگ ندارند و این آیه را به آنجا میچسبانند و توجه هم نمی کنند که آیه فرموده بعد از باز کردن زمین و جو زمین آب را در زمین مایه حیات جانداران قرار دادیم-و دلیل محکمی است بر اینکه جو زمین و زمین یک توده مذاب پلاسمائ بودند که کم کم گاز ها و بخار آب با سرد شدن توده مذاب زمین به بیرون از آن نفوذ و به دور زمین جو اولیه را ایجاد کردند و بدین طریق زمین از جو آن یا هوای اطراف جدا شد. آیه بعد در دنباله آیه قبل است. در تصویر زیر کره زمین در حال سرد شدن است زمین و جو آن یک پارچه است که به مرور زمان گازها . بخار اب به بیرون ذخنه و جو اولیه شکل میگیرد. وسپس از هم جدا میشوند.


وَجَعَلْنَا فِي الْأَرْضِ رَوَاسِيَ أَن تَمِيدَ بِهِمْ وَجَعَلْنَا فِيهَا فِجَاجًا سُبُلًا لَعَلَّهُمْ يَهْتَدُونَ


دقت فرمائید بعد از جدا شدن زمین و جو آن که سموات و الارض ( اینجا با توجه به آیات بعد جو زمین است ) . پوسته جامد را روی زمین و بالای آن قرار دادیم. تا تعادل زمین را حفط کند .زمین در هر ساعت با سرعت 1566 کیلومتردر ساعت به دور محود خود میچرخد وچه عاملی باعث شده که ما این حرکت را حس نکنیم . زیر پوسته جامد زمین لایه ها ئی قرار دارند که مذاب و گداخته هستند و این لایه ای درونی گداخته و مذاب درون خود با حرکت زمین حرکت های چرخشی متفاوتی بروز میدهند که حرکت سریع زمین به دور خود را خنثی میکند یعنی ضربه گیر است.

بعلاوه زمین با سرعتی حیرت انگیز و سریع 106000 کیلو متر در ساعت به دور خورشید وهمه منظومه شمسی هم با حرکتی 220 کیلو متر بر ثانیه به دور کهکشان راه شیری میچرخند. این سه حرکت هم نیروی گریز از مرکز وهم نیروی گرانش وارده بر زمین هم را به حد تعادل در میاورد. همه این حرکات حساب شده و برنامه ریزی مدون در کار بوده است. حال در ادامه دو آیه قبل برای جوی که آنرا فتقناهما فرمود سقف محفوظ قرار داده شد تا حیاتی که باید در زمین ایجاد شود در برابر عوامل تخریب کننده و تهد ید کننده آن محافظت شود. در همان زمان برای ایجاد حیات در زمین خورشید و ماه ، شب و روز را خلق فرمود.


وَجَعَلْنَا السَّمَاء سَقْفًا مَّحْفُوظًا وَهُمْ عَنْ آيَاتِهَا مُعْرِضُونَ- وَهُوَ الَّذِي خَلَقَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ .قرار داد سقفی برای جو زمین تا آن را محفوظ دارد و آنان از آیات روی گردانند .به مفهوم این آیات که در دید ما قرار دارد وعلم هم آن را ثابت کرده توجهی نمیکنند وخداوند است که شب و روز و خورشید وماه را خلق فرمود که همه در حرکتی تکراری هستند. این ایات 30 الی 33 سوره انبیائ بطور واضح و روشن مطلب را بیان میکند چرا فیزیک دان ما و افراد متخصص در علم اختر شناسی و فیزیک این چند آیه را نمیتواند تجزیه و تحلیل کند .

همه این آیات دارند به یک موضوع یعنی پیدایش زمین می پردازند.آیه 30 را بیرون می آورند و به سلیقه خود آن را به مه بانگ میچسبانند. مه بانگ لحظه ایجاد جهان مادی است و در دوره پلانگ ماده ای وجود نداشت که از هم جدا شوند. بعلاوه بعد از انبساط کیهان ماده شروع به خلق شدن میکند و در هفت آیه خداوند اشاره به خلق کیهان در شش دوره میکند و بعد از خلق کیهان در شش دوره تا 700000 سال بعد باز هم کیهان از اتم های هلیوم و ئیدروژن تشکیل شده بود. سموات والارض به دو معنی در قرآن ذکر شده کیهان و هفت طبقه جو زمین.

فتقنا از هم جدا کردن و تفکیک شدن معنی میدهد و فطرهن از هم باز کردن. رب السموات والارض الذی فطرهن خداوند صاحب کیهان واو کسی است که او را باز کرد منبسط کرد. فاطر السموات والارض جاعل الملائکه... خداوند باز کننده وبه زبان علمی امروز خداوند منبسط کننده کیهان که به محض باز کردن آن قوانین در آن جاعل کرد.

در قرآن همه کلمات معنی خاص خود دارد .ای کاش میتوانستیم قرآن را بشناسیم و مفاهیم آن را درک کنیم و پسندیده نیست دیگران در هزار سال قبل ایات علمی قرآن را شرح بدهند و ما چشم بسته و بدون مراجعه به آیات همسو در قرآن و علم روز آن را بر باور خود بنشانیم. اینکه خداوند متعال میفرماید ذکر فراون کنید و قران را بخوانید و در آن تعقل و تدبر و تفکر کنید این معنی را میدهد که قرآن را نازل فرموده که ما شخصا بخوانیم و در آن فکر کنیم.


وَالسَّمَاء ذَاتِ الْحُبُكِ- إِنَّكُمْ لَفِي قَوْلٍ مُّخْتَلِفٍ- يُؤْفَكُ عَنْهُ مَنْ أُفِكَ- قُتِلَ الْخَرَّاصُونَ- الَّذِينَ هُمْ فِي غَمْرَةٍ سَاهُونَ -قسم به فضا که ذاتش بر شبکه شبکه ( رسمان های کوانتومی)قرار داده شده که آنان در باره یک موضوع سخن گوناگونی میگویند- از حق منحرف میشود آنکه از خیر و سعادت قرآن منحرف شود-مرگ بر بافندگان تصورات ذهنی دروغ که با غفلت و نا خواسته در جهل و نا آگاهی هستند. سید محمد تقوی اهرمی دهم دیماه 1398

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

معرفی سایت حشرات ایران از همین نویسنده

لیست آخرین مقاله های اضافه شده

آمار بازدیدکنندگان

020177
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
846
642
7769
2999
19177
0
20177

Your IP: 34.232.62.209
Server Time: 2020-05-30 23:29:57
امارگیر سایت